Logo
Wydrukuj tę stronę

"Sprawdzian szóstoklasisty" w Szkole Podstawowej w Grabówce

"Sprawdzian szóstoklasisty" w Szkole Podstawowej w Grabówce

    Około 370 tys. szóstoklasistów w Polsce, a w powiecie brzozowskim – 751 przystąpiło dziś do pierwszego w życiu egzaminu czyli do „ sprawdzianu szóstoklasisty”. Godzinny sprawdzian rozpoczął się o godz. 9:00. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce a do zdobycia było 40 punktów. 

     W Szkole Podstawowej w Grabówce, (gmina Dydnia) liczącej 53 uczniów do sprawdzianu tego przystąpiło sześcioro z nich, tyle bowiem liczy klasa VI .

     Kiedy trwał sprawdzian Pani Dyrektor Teresa Mazur oprowadza mnie po klasach. Dziś nie ma lekcji więc możemy porozmawiać o problemach szkoły i oświaty. Jest to najmniej liczna szkoła publiczna w gminie, o łączonych klasach. Choć szkoła jest mała widać zaangażowanie uczniów i nauczycieli, wizualny wystrój to jednocześnie elementy przypominające i rozszerzające wiedzę z różnych przedmiotów. Uwagę zwraca nowoczesna pracownia informatyczna z dziesięcioma stanowiskami komputerowymi. Pani Dyrektor podkreśla duże zainteresowanie władz gminy w utrzymaniu szkoły.

     Czy sprawdzian był trudny? Pytam o dziesiątej - szóstkę uczniów, którzy wyszli z sali? Nawet łatwe było… A mnie zadanie z długopisami…, a ja mam tylko dwa błędy…odpowiadają wszyscy niemalże razem. Jak widać, przeżycia z pierwszego sprawdzianu były duże. Oby wyniki okazały się najlepsze z możliwych, czego szóstoklasistom tej szkoły i wszystkich innych życzę.

     Prace uczniów szkół regionu brzozowskiego sprawdzać będą egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, oficjalne wyniki poznamy 22 czerwca.

 (jw)

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.