Logo
Wydrukuj tę stronę

"Karnawał - szanujmy wspomnienia". Nowy program w saloniku "W krzywem zwierciadle"..

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

   15 lutego w Saloniku "W Krzywem Zwierciadle" odbyło się kolejne spotkanie pt. "Karnawał - szanujmy wspomnienia". Tym razem organizatorka spotkania, pani Bogusława Krzywonos, przybliżyła zebranym gościom i sympatykom swojego Saloniku, tradycje karnawałowe, które charakteryzowały Polskę przez cały okres XX wieku. Pokazała przede wszystkim piękne tańce w wykonaniu małych artystów z Krzywego oraz modę panującą w tamtych czasach: fryzury, stroje, biżuterię, makijaż... Z tańców był polonez, walc, polka, mazur, a nawet tańce góralskie, żydowskie i cygańskie. Mali artyści świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Ciekawym akcentem spotkania były też wywiady o karnawale z przedstawicielami starszego pokolenia. Do ubarwienia spotkania przyłączyło się wiele osób, w tym specjalistka od fryzjerstwa i wizażu pani Agnieszka Zborowska oraz twórczynie ręcznie wykonywanej biżuterii pani Weronika Çekiç i Katarzyna Sałak.  Była mieszkanka Krzywego, od lat mieszkająca w Ustrzykach Dolnych, Pani Józefy Biodrowicz - przybliżyła historię swej rodzinnej wsi w latach 50-tych minionego wieku i zwyczajów ludowych tamtych czasów. Laureatem konkursu dziennikarskiego, na wspomnienia z minionej przeszłości karnawałowej okazał się Radek Żaczek z I klasy Gimnazjum w Niebocku, za co otrzymał wydawnictwo o lotnictwie podkarpackim , co jest także jego pasją.  W programie wystąpiły Małgosia i Ola Howorkówne, Kasia i Anna Kondracka (narratorka), oraz Krzysio Kocyła.

Podziękowania i nagrody książkowe ufundował także Marek Owsiany – zastępca dyrektora ARiMR w Rzeszowie.

Poza stałymi bywalcami zjawili się miejscowy  przedsiębiorca i radny Gminy Dydnia - Dariusz Kot oraz pani sołtys Zofia Turoń. Za wspaniałe wypieki należą się podziękowania pniom; Bożenie Howorko, Annie Kocyła a także Zofii Turoń, Helenie Szelest i Weronice Çekiç - za pyszną sałatkę.

     A potem, jak zawsze, przy ciastach, kawie i herbacie  miały miejsce pogaduchy o tym co kiedyś, co wczoraj,  co dziś i co na jutro…(jrż/jw)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 16 luty 2015 16:02

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.