Logo
Wydrukuj tę stronę

Mansarda zdobyła Niebocko...

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

7. czerwca br. w Domu Ludowym w Niebocku odbył się Koncert Polskich Piosenek z lat 60 -70 i 80-tych XX wieku pod tytułem „By coś zostało z tych dni”. Spotkanie to zorganizowała Jadwiga Rajtar-Żaczek, prowadząca od trzech lat Dziewczęcy Zespół Wokalny „Mansarda”. I właśnie ta grupa zaprezentowała licznie zebranej publiczności  bogatą kompozycję muzyczną przebojów z dawnych lat. Usłyszeć można było zarówno piosenki radosne, skoczne, jak i refleksyjne, o poważniejszym charakterze. Wszystkie jednak zawierały w sobie głębsze treści, o które trudno czasem we współczesnych utworach.

Publiczność zawitała na występ nie tylko z Niebocka, ale też z odleglejszych stron: z Sanoka, Brzozowa, Krosna, Grabownicy, Krzywego, Końskiego, a nawet z Niemiec! Wszyscy bawili się  doskonale, śpiewając do rytmów „Małgośki”, czy utworów Karin Stanek i Kasi Sobczyk, a także bujając się do słów „..Polish Barbados i Galapagos…”, czyli przy  piosence „Chałupy welcome to”. Były też wzruszenia, na przykład przy utworze „List do matki” Violetty Villas, czy przy piosenkach Anny Jantar i Ireny Jarockiej.

Dziewczyny z „Mansardy”, mieszkanki Gminy Dydnia, reprezentujące miejscowości Niebocko, Dydnię i Temeszów, wykonały aż osiemnaście różnorodnych utworów, starając się oddać ich niesamowity klimat i czar. Konferansjerzy, Radek Żaczek i Asia Adamska, również poprzez słowa starali się przybliżyć publiczności różnorodne ciekawostki związane z przebojami z tamtych lat. Podkreślili zaraz na początku, że piosenka polska, szczególnie ta z lat 60-70-80 jest prawdziwą kopalnią artystycznego bogactwa, a utwory te są ponadczasowe, zawsze aktualne, piękne i śpiewane przez wszystkich, bez względu na wiek. Nie mylili się. Publiczność zebrana w sali, reprezentująca pełen przekrój pokoleniowy, po półtoragodzinnym koncercie wcale nie miała dość. Trzeba było trzykrotnie śpiewać na bis, co zresztą zespół uczynił z radością. Jak widać, ludzie i dzisiaj mają w sobie głęboką potrzebę dobrej zabawy i kontaktu z wartościową muzyką. A ona ciągle żyje po to, „by coś zostało z tamtych dni”…

Warto też wymienić na koniec nazwiska uzdolnionych solistek Mansardy, oraz skład chórku, który śpiewem i ruchem dzielnie towarzyszył występom.

Solistki: Monika Krowiak, Kasia Kot, Gabrysia Woźniak, Diana Sokołowska, Kamila Pomykała, Asia Adamska, Wiola Myćka, Anita Oleniacz.

Chórek: Diana Fijałka, Paulina Lasek, Weronika Zborowska, Emilka Milczanowska, Bernadka Wojtoń, Iza Adamska, Justyna Jatczyszyn, Ola Szczepanek, Gabrysia Indyk,  Zosia Rajtar.

(Piosenek z koncertu można posłuchać na YouTube https://www.youtube.com/user/jagojaga)

W imieniu mojego zespołu dziękuję za pomoc przy organizacji Koncertu:

Wójtowi Jerzemu F. Adamskiemu za udostępnienie sali i wsparcie organizacyjne,

Jackowi Adamskiemu dyrektorowi GOK za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego,

Akustykom: Wojtkowi Wojnarowi, Maćkowi Oleniaczowi i  Kamilowi Boconiowi, za doskonałą pracę na konsolecie nagłośnieniowej,

Pani dyrektor Zespołu Szkół w Niebocku Bożenie Chorążak za wypożyczenie akcesoriów do dekoracji ,

Gosi i Kazikowi Rajtarom oraz Tomkowi Żaczkowi za pomoc w dekoracji sceny i w całokształcie przygotowań…

Jadwiga Rajtar-Żaczek- kierownik Zespołu Mansarda

Od Redakcji: To był wspaniały koncert, warto było tam być, czuć tą atmosferę, przypomnieć sobie śpiewane przez Was piosenki, nucić je jak wielu innych na sali. W imieniu wszystkich obecnych – dziękujemy i czekamy na kolejny występ.

Fot. w galerii: Brzozowiana i Tomasz Żaczek

 

Ostatnio zmienianysobota, 05 wrzesień 2015 19:37

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.