Logo
Wydrukuj tę stronę

"Koperta Życia" - w trosce o osoby starsze i chore w Gminie Dydnia

"Koperta Życia" - w trosce o osoby starsze i chore w Gminie Dydnia

Od 1 marca "Kopertę Życia" może otrzymać osoba, która ukończyła 65 lat życia i mieszka na terenie gminy Dydnia. Koperta jest bezpłatna.

 W "Kopercie Życia" znajduje się Karta Informacyjna. Należy w niej wpisać imię i nazwisko, numer PESEL, kontakty do najbliższych, oznaczenie grupy krwi oraz informacje na temat stanu zdrowia: wykaz chorób, uczuleń oraz zażywanych leków. Do koperty można włożyć inne, ważne - z medycznego punktu widzenia - informacje, na przykład kartę informacyjną z ostatniego pobytu w szpitalu. Należy pamiętać, aby dane zawarte w formularzu na bieżąco aktualizować.

Wypełnioną Kartę Informacyjną należy włożyć do koperty i umieścić na  lodówce. Wybór lodówki na umieszczenie "Koperty Życia" nie jest przypadkowy. To urządzenie znajduje się chyba w każdym gospodarstwie domowym i nie jest trudne do znalezienia. To ważne dla ratowników medycznych, którzy przyjeżdżają z pomocą do osób starszych.

Przygotowaliśmy 500 "Kopert Życia", rozdawane są bezpłatnie. Mają ułatwić ratownikom medycznym szybkie dotarcie do niezbędnych informacji o pacjencie, zwłaszcza mieszkającym samotnie, przewlekle chorym lub z problemami koncentracji uwagi i pamięci. Koperty można odebrać między innymi w Ośrodku Zdrowia w Dydni i Witryłowie, Ośrodku Zdrowia w Grabownicy , Domowa Opieka Medyczna DOMED mieszcząca się w byłym ośrodku zdrowia w Niebocku, w Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego w Dydni, Urzędzie Gminy w Dydni, Gminnym Ośrodek Pomocy Społecznej w Dydni. (inf. przesł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 13 marzec 2016 00:35

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.