Logo
Wydrukuj tę stronę

Wielkie sukcesy młodej pianistki Pauliny Zubel ze Szkoły Muzycznej I st. w Dydni!

fot. arch. Szkoła Muzyczna  Dydnia fot. arch. Szkoła Muzyczna Dydnia

Kolejne sukcesy na konkursach ogólnopolskich odniosła Paulina Zubel, uczennica trzeciej klasy fortepianu Szkoły Muzycznej  I st. w Dydni. W dniach 11- 13 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku odbył się III  Konkurs Kultury Muzycznej dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w specjalnościach instrumentalnych: akordeon, fortepian, gitara. Szkołę Muzyczną w Dydni reprezentowała uczennica klasy fortepianu Pani Moniki Śliwki - Paulina Zubel, która wystąpiła w I kategorii wiekowej do lat 9. Wśród 22 uczestników konkursu  klas fortepianu wywalczyła wyróżnienie I stopnia.  

Z kolei, w dniach 13-15 stycznia w Trzcianie (woj. małopolskie) odbył się II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, w którym wzięła udział rekordowa liczba 207 pianistów szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski -  Paulina wystąpiła w III kategorii, w której brało udział 47 uczestników z całego kraju. Paulinka pięknie wykonała 2 utwory: Humoreskę - W. Kosenki oraz Walc a moll - F.ChopinaJury w składzie: dr Milena Kędra,  mgr Urszula Gątkowska- Węgrzyn, mgr Elżbieta Hoffman, mgr Waldemar Król przyznało Paulinie III miejsce. 

Serdecznie gratulujemy młodej artystce  pięknych sukcesów, a jej  nauczycielce fortepianu Pani Monice Śliwce składam wielkie podziękowania za przygotowanie do konkursów. (Elżbieta Przystasz)

Ostatnio zmienianyczwartek, 19 styczeń 2017 13:19

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.