Logo
Wydrukuj tę stronę

Joanna Hocyk ze Szkoły Podstawowej w Witryłowie jedną z laureatek konkursu - „Nauczyciel na Medal”

fot. arch. UG Dydnia fot. arch. UG Dydnia

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, ale i przyjacielem.

        9 grudnia 2017 roku, w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu GC Nowiny podsumowująca konkurs „Nauczyciel na Medal” zorganizowany pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Konkurs, który trwał od 13 października do 17 listopada, a w którym udział wzięło ponad 500 nauczycieli z województwa podkarpackiego. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali, Czytelnicy Gazety Codziennej „Nowiny” w głosowaniu esemesowym. Spośród zgłoszonych nauczycieli wyłonili najlepszych w naszym województwie.

Podczas Gali nagrodę odebrała zwyciężczyni powiatu brzozowskiego w kategorii klas I-III nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Witryłowie - Joanna Hocyk .

W trakcie uroczystości padło wiele gorących słów w stronę nauczycieli zarówno z ust pani kurator oraz dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. - Szukamy pedagogów, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców swoją cierpliwością, uprzejmością i serdecznością - mówił Stanisław Sowa, redaktor naczelny "Gazety Codziennej Nowiny". - Ale także takich, którzy wielki szacunek zdobywają fachowością, a czasem nawet... surowością. Szukamy nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając przy tym swój czas wolny. (UG Dydnia)

Ostatnio zmienianypiątek, 15 grudzień 2017 15:21

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.