Logo
Wydrukuj tę stronę

XIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Dzieci Gór i Dolin". Niebocko 2018

XIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Dzieci Gór i Dolin". Niebocko 2018

              W tegorocznym festiwalu wystąpiło 7 zespołów: Gergjwcze – z miejscowości Pertricz w Bułgarii, Af Goce Delćev z Bitli w Macedonii, Uguntina z Rygi na Łotwie, Lider Dance i Lileya (dwa zespoły) z Użgorodu na Ukrainie i dwa zespoły polskie: Ziemia Mielecka z Mielca i gospodarz festiwalu Kalina z Niebocka.

Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury; wsparcia udzieliło grono sponsorów przy medialny nagłośnieniu imprezy przez TV i lokalne portale internetowe oraz regionalną prasę. Patronat honorowy przyjął poseł na Sejm RP – Piotr Uruski. Festiwal otworzył wójt gminy Jerzy F. Adamski. Występy podzielono na cztery części, gdzie w każdej z nich, zespół wykonywał po jednym tańcu głównie z regionu skąd pochodzi. Kilkugodzinny koncert jak zawsze zyskał aplauz zgromadzonej publiczności, która nie zawiodła niezależnie od tego, że pogoda wyjątkowo nieprzychylna była w tych dniach - ciągłe deszcze.

Każdy z uczestniczących w festiwalu zespołów otrzymał od organizatorów podziękowanie za udział oraz symboliczne nagrody, które wręczali przedstawicielom zespołów przewodniczący Rady Powiatu Brzozowskiego – Henryk Kozik i wójt Adamski. Imprezie towarzyszyły stoiska z pamiątkami, napojami i kosmetykami.

Po koncercie dla zgromadzonych zorganizowano strefę kibica a po meczu (o którym wspominać nawet nie warto!) była dyskoteka, którą poprowadził DJ – Pit. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianywtorek, 26 czerwiec 2018 11:47

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.