Logo
Wydrukuj tę stronę

"Wieczór Kobiet". Koncert w Dydni

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

        „Wieczorem Kobiet” – nazwali organizatorzy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który odbył się 8 marca w Dydni. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli poseł Piotr Uruski  i  Maria Kurowska Wicemarszałek Sejmiku Podkarpackiego oraz ks. prof. Stanisław Nabywaniec.

       Alicja Pocałuń wójt gminy, witając Panie przybyłe na koncert, w swoim wystąpieniu przypomniała między innymi wiele sentencji życiowych z kobietą w tle.  Były życzenia od gości i ciekawa prelekcja ks.prof. Nabywańca o roli kobiet w historii a na tym tle w dziejach regionu dydeńskiego.

Na koncert złożyły się występy sympatycznej grupy przedszkolaków, orkiestry GOK pod dyrekcją Zygmunta Podulki, która zagrała znane standardy  o kobietach i dla kobiet. Wybrane utwory wspaniale zaśpiewał dla wszystkich Pań  solista Piotr Wolwowicz . Także w tej konwencji utrzymany był krótki występ „Mansardy” (Agnieszka i Wioletta Myćka, Monika Krowiak i Jadwiga Rajtar-Żaczek). Rewelacyjnym okazał  się występ (Wojtka Wojnara, Marcina Howorko, Tomka Adamskiego i Andrzeja Orłowskiego) w pseudo „Jeziorze łabędzim” co wzbudziło długi śmiech i gratulacje dla wykonawców, szczególnie żeńskiej publiczności. Każda z Pań otrzymała  symbolicznego goździka a wręczali  je: poseł Uruski, Przewodniczący Rady Gminy w Dydni Piotr Szul i radni: Andrzej Orłowski, Tomasz Żaczek i Stanisław Sąsiadek. Program zamykało losowanie przez Panie 27 bonów na upominki, które ufundowali lokalni przedsiębiorcy i stowarzyszenia. A potem już przy kawie, herbacie i ciastach długo jeszcze rozmawiano, jak to u Kobiet bywa. Imprezę prowadzili Rafał Czopor i Aneta Rzeszut. (inf.wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 marzec 2019 00:15

Media

Alicja Pocałuń

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.