Logo
Wydrukuj tę stronę

Krzemienna. Sklep w „Pasji sera”

fot. arch. firmy Pasja sera fot. arch. firmy Pasja sera

    9 stycznia w Krzemiennej miało miejsce otwarcie sklepu ze zdrową żywnością. Właścicielami jego są  Magdalena i Stanisław Strzęp z Dydni. Sklep znajduje się w wydzielonej części budynku obecnej serowni „Pasja sera” (to dawniej budynek punktu skupu mleka), zaadoptowany do potrzeb produkcyjnych ponad sześć lat temu.

    W sklepie można dostać całą gamę serów górskich nie dojrzewających, najprzeróżniejszych form i kształtów. Jeden ciekawszy od drugiego, niezależnie czy o smaku i zapachu wędzonki czy nie. W ofercie w dniu otwarcia znajdował się też miód z własnej pasieki oraz inne wyroby miejscowej produkcji. Będąc tam około 14-tej, na godzinę przed zamknięciem, widać było zmęczenie Pani Magdaleny, która tego dnia była sprzedawczynią. Muszę nie tylko omawiać jakie to sery są w naszej ofercie, bowiem każdy z kupujących pytał o szczegóły, tak bywa kiedy kupujący jest po raz pierwszy w sklepie. Muszę także zwracać szczególną uwagę na ilość osób w sklepie aby zachować obowiązujące przepisy korono-wirusowe mówiła w rozmowie z portalem. Od wiosny obecny sklep będzie już w nowej siedzibie, dodaje pan Stanisław, wówczas nie tylko warunki pracy się poprawią a przede wszystkim oferta serów poszerzy całą gamę serów  kozich. Będzie też o wiele większa oferta produktów zdrowej żywności z własnej produkcji ale też wyrobów lokalnych producentów. W tym narożniku działki stanie wkrótce ładny, w stylu góralskim nowy budynek sklepowy - tu nasz rozmowca wskazuje na miejsce nowej inwestycji, w pobliżu obecnej serowni.

    Warunki pracy w czasie pandemii korono-wirusa nie są proste, ale jak widać, także w takiej sytuacji można się rozwijać. Gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów serowarskich. O prawdziwej pasji serowarskiej p. Stanisława przeczytacie w oddzielnym materiale.  (inf. wł.)

Fot. brzozowiana.pl i arch. firmowe „Pasja sera”

Ostatnio zmienianywtorek, 12 styczeń 2021 14:40

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.