Logo
Wydrukuj tę stronę

CNC – obrabiarki sterowane numerycznie w CKU ZSzZ w Dynowie.

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

W ramach projektu systemowego „Podkarpacie stawia na zawodowców” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przygotowuje się do uruchomienia nowoczesnego centrum obrabiarek sterowanych komputerowo. Jest już jedna gotowa do pracy, a kilka następnych będzie zakupione w najbliższym czasie. Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim.

Dzisiejszy technik - mechanik nie będzie wprawdzie „złotą rączką” jak dawniej, ale będzie wykwalifikowanym fachowcem - specjalistą do programowania i obsługi nowoczesnych automatów i obrabiarek,  którymi steruje komputer.

Kilka lat temu do nauki zachęcały i przyciągały do szkoły pracownie komputerowe, tablice interaktywne itp. dzisiaj już nie są taką atrakcją, bowiem „komputerek” może każdy nosić nawet w kieszeni. Dlatego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSZ w Dynowie przedstawia kolejna zmianę w kształceniu zawodowym, która wychodzi także naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy.

„ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W DYNOWIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW”

Halina Cygan

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 wrzesień 2014 19:52

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.