Logo
Wydrukuj tę stronę

"Podkarpacka Tęcza" - finał.

"Podkarpacka Tęcza" - finał.

 

   XII edycja konkursu PODKARPACKA TĘCZA pod hasłem „Magiczne Podkarpacie”, odbyła się dziś w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Gali towarzyszyła bogata oprawa, ekspozycja starej apteki dynowskiej z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zwierząt podkarpackiego lasu - dzięki Nadleśnictwu Dynów i Bircza, wypieki miejscowych piekarni i inne. Znaczną część oprawy plastycznej zajęło zaprezentowanie ponad stu prac fotograficznych, które wpłynęły na konkurs. Nie powstydziłby się nimi niejeden zawodowiec w fotografii, a te wykonywali przecież gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich.

 

    205 uczestników konkursu z 23 szkół wzięło udział w zmaganiach finałowych, nad ich przygotowaniami konkursowymi pracowało 50 nauczycieli.

 

    Tradycyjnie, jak to bywa na takich imprezach, gości powitała dyrektor szkoły Pani Halina Cygan, a miała kogo witać, bowiem galę konkursowa zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska, Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego Urszula Bilo, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Marek Jastrzębski, radni powiatu, Burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak i Przewodniczący Rady Miejskiej – Roman Mryczko, przedstawiciele Podkarpackiego Konserwatora Zabytków i Kuratorium Oświaty oraz innych instytucji miasta.

 

     Aby wejść w rytm konkursowych ocen i wyników, Kamil "Dzielny" Dziliński, mistrz żonglerki kontaktowej, zaprezentował swe umiejętności, co zyskało aplauz oglądających. Warto dodać, że był on uczestnikiem programu „Mam talent”. 

 

    Sympatyczny program artystyczny, w konwencji ludowej z elementami czarów, magii sobótkowej z umiejętnie wtrąconymi elementami kultury Cyganów, przygotowała szkolna grupa "Antrakt". Także występ zespołu „Aplauz” w formacji tańca nowoczesnego wkomponował się w klimat całości.

 

   Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i recytatorsko-inscenizacyjnej. Wyłonieni zwycięzcy to:

 

Kategoria plastyczna

 

I miejsce Gabriela Golik - Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku, opiekun Anna Krysa

 

II miejsce Dominik Gołąb - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Jarosław Mol                                      

 

III miejsce Kamil Wojnarowicz - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Jarosław Mol

 

Wyróżnienia: Karolina Śmigiel - Zespół Szkół w Niebocku, opiekun Halina Żak – Ruszel; Jolanta Kryczyk - Zespół Szkół w Bachórzu, opiekun Joanna Cieśla; Magdalena Owsiany - Zespół Szkół w Dynowie, opiekun Małgorzata Galej; Damian Piejko - Zespół Szkół w Dynowie opiekun, Małgorzata Galej; Anna Głowiak - Gimnazjum w Hyżnem, opiekun Dorota Noworól; Bartłomiej Bajda - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Anna Mol; Janusz Twardy - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Bogusława Pinkowicz; Piotr Madej - Publiczne Gimnazjum w Brzyskach, opiekun Agata Delikat; Beata Zawadzka – Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Anna Mol

 

Kategoria fotograficzna

 

I miejsce Artur Szul i Natalia Chorążak - Gimnazjum w Dydni, opiekun Piotr Szul

 

II miejsce Damian Jacyna - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Renata Łybacka

 

II miejsce Aleksandra Serafin - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Honorata Mikoś              

 

III miejsce Iwona Ożga - Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, opiekun: Grzegorz Macek

 

III miejsce Szymon Szajnowski - Gimnazjum w Dydni, opiekun: Adam Bieleń

 

Wyróżnienia: Katarzyna Pilawa - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Anna Mol; Amadeusz Łach - Zespół Szkół w Dynowie, opiekun Małgorzata Galej; Hubert Skiba - Zespół Szkół w Nozdrzcu, opiekun Agnieszka Sawczak; Damian Kraczkowski - Gimnazjum w Dydni, opiekun Adam Bieleń, Dominika Kasprowicz - Zespół Szkół w Dynowie, opiekun Jolanta Bielec; Kamil Bogusz - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Anna Mol; Krzysztof Tuzyk - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie opiekun Beata Irzyk; Samuela Łach i Ewelina Kijowska - Zespół Szkół w Dynowie opiekun Monika Mączyńska                                                                                                                  

 Kategoria recytatorsko – inscenizacyjna

 

Gimnazja:

 

I miejsce Katarzyna Siry - Zespół Szkół w Dynowie, opiekun Jolanta Bielec

 

II miejsce Magdalena Chabko - Publiczne Gimnazjum w Birczy, opiekun Alicja Karbowniczyn

 

III miejsce Klaudia Marszałek - Zespół Szkół w Dynowie, opiekun Monika Mączyńska      

 

III miejsce Magdalena Niemiec - Zespół Szkół w Łubnie, opiekun Renata Trzyna 

 

Wyróżnienia: Maciej Głuszyk i Grzegorz Kiełbasa - Zespół Szkół w Nozdrzcu, opiekun Urszula Skubisz, Patrycja Szpiech - Gimnazjum w Dydni, opiekun Matylda Myćka                                 

 

Szkoły ponadgimnazjalne

 

I miejsce Barbara Ruszała - Liceum Ogólnokształcące w Błażowej

 

II miejsce Anna Maciołek - Liceum Ogólnokształcące w Błażowej

 

III miejsce Agnieszka Groszek i Katarzyna Łuć - Liceum Ogólnokształcące w Błażowej; opiekę nad nimi sprawowała Małgorzata Zielińska

 

Wyróżnienia: Jadwiga Kustra - Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, opiekun Anna Mol; Natalia Sowula - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie, opiekunowie Elżbieta Klaczak – Łach i Katarzyna Kłyż; Gabriela Jagoda - Zespół Szkół w Tyczynie, opiekun Małgorzata Budzisz; Aleksandra Myczka - Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie, opiekun Małgorzata Syrda                                      

 

 Organizatorzy nie zapomnieli także o młodzieży kibicującej zawodnikom – wśród zwierząt na wystawie jedno zostawiono ze znakiem zapytania. Każdy mógł wziąć udział w konkursie na rozpoznanie go. Taką niespodziankę zafundowało Nadleśnictwo Dynów i Bircza. Dotyczyło to jenota, acz odpowiedzi były bardzo różne, najbardziej oryginalna to – „leśny pies”?! Znaleźli się jednak znawcy leśnej fauny i wyłoniono trzech zwycięzców z publiczności. Paweł Dec z Nadleśnictwa Bircza przybliżył wszystkim postać jenota w kontekście jego migracji z terenów Rosji na Podkarpacie.

 

  Końcowa część konkursu to podziękowania za jego organizację, a przekazali je organizatorom: Starosta Rzeszowski, Podkarpacki Kurator Oświaty i Burmistrz Dynowa, który zauważył, że ważnym jest, iż „szkole chce się chcieć”, co jest cenne w dobie komputerów i Internetu… Były też podziękowania dyrekcji szkoły - za pomoc dla wielu sponsorów oraz zaproszenie do degustacji regionalnych potraw, bowiem, jak stwierdziła na koniec dyrektor – Halina Cygan, wyjść głodnym z imprezy – nie przystoi.

 

   Podkarpackie – przestrzeń otwarta – powiedziała między innymi Wicemarszałek - Anna Kowalska, tu mają możliwość rozwijania swych talentów i umiejętności wszyscy, którzy chcą, ale Podkarpackie to także ziemia obfita w bardzo zdolnych ludzi, oby ich zdolności zostały zagospodarowane dla naszych małych Ojczyzn. Wówczas to słoneczko z logo konkursu będzie świeciło dla nas wszystkich…

 

   Miejmy nadzieję, że kolejny – trzynasty konkurs w przyszłym roku nie będzie pechowym a zgromadzi jeszcze większą rzeszę talentów, jeszcze bardziej zagospodaruje „otwartą przestrzeń” i przysporzy jeszcze więcej niespodzianek, czego życzymy organizatorom i przyszłym uczestnikom. (w)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.