Logo
Wydrukuj tę stronę

II Dynowskie Zaduszki Muzyczne w ramach XI Dynowskiej Jesieni Teatralnej

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

4 listopada w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się II Dynowskie Zaduszki Muzyczne w ramach XI Dynowskiej Jesieni Teatralnej.

W programie znalazły się występy: Kapeli „Tońko” z Dynowa w tonacji molowej, JAZZ POM BAND - zespołu jazzu tradycyjnego z Brzozowa, a także prezentacja poezji okolicznościowej w wykonaniu aktorów teatru Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ” w Dynowie (Pani Jolanty Kozubal – Głuchowskiej i Pana Emila Dańczaka). II Dynowskie Zaduszki Muzyczne były także okazją do wspomnienia osób zmarłych, zasłużonych dla Dynowa, Brzozowa i okolic, min. były dyrektorów szkoły śp. Edwarda Owskiego i śp. Franciszka Kiszkę.

Podczas koncertu Pani Halina Cygan Dyrektor szkoły i Pan Stanisław Tymowicz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie przekazali podziękowania na ręce Pani Grażyny Malawskiej Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie, Pana Antoniego Dżuły z Kapeli „TOŃKO” z Dynowa i Pana Antoniego Rychlca z JAZZ POM BAND z Brzozowa. Organizatorami koncertu było Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Dynowie, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Wyszyńskiego w Dynowie. Patronat honorowy sprawowali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, Burmistrz Miasta Dynów – Zygmunt Frańczak, Wójt Gminy Dynów – Krystyna Sówka. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, DZIEJE. PL – portal historyczny, „Życie Podkarpackie”, „Dynowinka”, „Dynowski Kwartalnik Samorządowy”, ”Nowiny 24”,  „Nowiny”.   

II Dynowskie Zaduszki Muzyczne w ramach XI Dynowskiej Jesieni Teatralnej zostały dofinansowane ze środków Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Odbyły się one w miłej atmosferze, od strony technicznej w głównej mierze były przygotowane przez nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.  (ch)

Ostatnio zmienianyniedziela, 05 listopad 2017 23:43

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.