Logo
Wydrukuj tę stronę

„Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”

„Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”

Misterium Bożonarodzeniowe „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemuw wykonaniu Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej „Antrakt” z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Rozmawiamy z panią Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Haliną Cygan.

 

Które to już jasełka w wykonaniu Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej „Antrakt"?

Rok 2018 przyniósł nam już 21. odsłonę Misterium Bożonarodzeniowego. Przez dwadzieścia lat powstało wiele wspaniałych i nagradzanych widowisk jasełkowych autorstwa założycieli tej grupy- Państwa Anny i Jarosława Molów. W tym roku po raz pierwszy przedstawienie zostało przygotowane przez nowych opiekunów - panią Katarzynę Stpiczyńską i panią Kingę Oleksę-Skubisz.

 

Czy widowisko jasełkowe jest przeznaczone tylko dla społeczności szkolnej?

Grupa "Antrakt" prezentowała oczywiście swoje umiejętności artystyczne nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom i swoim koleżankom i kolegom. Jest to jednak dużo większy projekt społeczny, mający na celu integrację wielu grup wokół przesłania Bożego Narodzenia. W tym roku główne hasło brzmiało: „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”, i na nim oparty był cały scenariusz.

 

W takim razie, gdzie dotarliście z waszym przesłaniem w tym roku szkolnym?

Premiera tegorocznego Misterium Bożonarodzeniowego odbyła się w dniu 18 grudnia 2018 r. w Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta w Dynowie Misterium u wielu pensjonariuszy spowodowało łzy wzruszenia. Natomiast aktorzy „Antraktu” w nagrodę otrzymali gromkie brawa i ogromne pudło słodyczy ofiarowane przez Kierownika Domu Pogodnej Starości w Dynowie Pana Adama Sochackiego (absolwenta szkoły). Następnie- 6 stycznia 2019 r.,  grupa "Antrakt"  występem w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Dynowie otworzyła miejski koncert "W Betlejem przy drodze". Występ zgromadził sporą publiczność, a po jego zakończeniu ks. prał. dr Stanisław Janusz – Dziekan Dekanatu Dynów podziękował młodzieży, szczególnie za ich wielką wrażliwość, a przy okazji dodał, że Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie kształci uczniów nie tylko technicznie, ale i artystycznie. Następnie, wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami Dynowa i okolic, młodzież kolędowała przy Szopce na rynku dynowskim. Oczywiście nie zabrakło nas także u najmłodszych członków społeczności. W dniu 8 stycznia 2019 r. nasi aktorzy, na zaproszenie Pani Dyrektor Marii Biernasz, odwiedzili Przedszkole Miejskie w Dynowie. Przedszkolaki żywiołowo reagowały w trakcie występu jasełkowego, stanowiąc bardzo wymagającą publiczność, której nie umknie żaden szczegół. Razem z aktorami chętnie śpiewały kolędy, zwłaszcza "Świeć gwiazdeczko mała świeć". Szczególnym zainteresowaniem obdarzyły diabły, które chętnie użyczały elementów swojego stroju do przymierzenia podczas grupowych zdjęć.

 

Czy można jeszcze mieszkańcy Dynowa i okolicy mogą obejrzeć Wasze tegoroczne jasełka?

Tak, w niedzielę 20 stycznia o godzinie 14.00 grupa "Antrakt" wystąpi w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Bartkówce. Serdecznie zapraszamy, a na koniec każdego przedstawienia tradycyjnie rozdamy kosze pełne słodkości.

Ostatnio zmienianyniedziela, 20 styczeń 2019 09:36

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.