Logo
Wydrukuj tę stronę

Walentynkowy Turniej Szachowy w Dąbrówce Starzeńskiej

fot.arch. SP Dąbrówka Starzeńska fot.arch. SP Dąbrówka Starzeńska

     18 lutego w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Starzeńskiej został przeprowadzony. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu. W turnieju wzięli udział uczniowie klas najmłodszych ze SP w Harcie, SP nr 1 w Dynowie oraz uczniowie SP w Dąbrówce Starz. Rozgrywki, do których przystąpiło 14 zawodników, został przeprowadzony systemem każdy z każdym z podziałem na dwie grupy uczniów kl. I-III oraz kl. IV-V. Turniej sędziowała pani Ewa Święch. Funkcję koordynatora turnieju pełniła Ewa Święch i Maria Pałac.

Najlepsi zawodnicy w kategorii klas IV-V :                                      

I miejsce - Łukasz Zańko

II miejsce - Patryk Chrapek

III miejsce - Radosław Karaś

Najlepsi zawodnicy w kategorii kl. I-III :

I miejsce - Julian Piejko

II miejsce - Agnieszka Zańko

III miejsce - Nikola Wandas

         Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Wójt Gminy Dynów pan Wojciech Piech, składając gratulacje organizatorom oraz uczestnikom i zwycięzcom turnieju. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy
i nagrody w postaci gadżetów.  

Nagrody zostały zakupione w ramach zrealizowanego wcześniej projektu „Szacholandia” finansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich z przeznaczeniem na ten cel. Sponsorem turnieju była również Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu, która ufundowała dzieciom ,,doping” - soczki i batoniki. Wszystkim uczestnikom turnieju Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Starzeńskiej ufundowała i zorganizowała z własnych funduszy poczęstunek oraz własnoręcznie pieczone słodkości. Wszystkim również zapewniono ciepłe napoje. 

Ewa Święch 

 Od Redakcji. Mamy nadzieję, że „Szacholandia” przyczyni się do powstania Szkolnych Klubów Szachowych w Gminie Dynów a przynajmniej jednego międzyszkolnego, czego młodym szachistom życzymy. Ważne że jest zainteresowanie w środowisku tą dyscypliną sportu.

Ostatnio zmienianywtorek, 19 luty 2019 22:04

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.