Logo
Wydrukuj tę stronę

Elbląg. „Poznajemy Ojcowiznę”, Grand Prix dla Kamila Nowaka z ZSZ w Dynowie

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

        W dniach 24 - 26 maja 2019 r. w Elblągu odbył się Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Zlot zorganizowany był m.in. przez PTTK Odział Elbląski, Starostwo Powiatowe w Elblągu. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymał Kamil Nowak z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, tegoroczny absolwent  kl.  4TPS. Swoją pracę zatytułowaną „Dynowski album, czyli polskie, żydowskie i ukraińskie wesela dzisiaj i dawniej” przygotował wraz z Panią Katarzyną Stpiczyńską.  

       Aby dojechać do Elbląga i móc się zakwaterować w godzinach dopołudniowych w Hotelu „Galeona” musieliśmy wyruszyć w środku nocy i zaliczyć dwie przesiadki (w Warszawie i Malborku). Podróż nie była uciążliwa a tuż po zameldowaniu w hotelu wyruszyliśmy na krótki spacer po mieście. Elbląg pozytywnie nas zaskoczył swą architekturą i urokiem. W godzinach popołudniowych, już wraz z pozostałymi uczestnikami Zlotu zwiedzaliśmy miasto z pomocą jednej z pań przewodnik, zobaczyliśmy m.in. Starówkę Elbląską, Bramę Targową, Centrum Sztuki Galeria EL, Katedrę św. Mikołaja oraz przeszliśmy Ścieżką Kościelną. Po wieczornym posiłku odbyło się spotkanie inaugurujące Zlot w pięknej sali konferencyjnej przy Bibliotece Elbląskiej. Zadaniem każdego z laureatów konkursu było zaprezentowanie swoich „Małych Ojczyzn”. Wystąpienie Kamila spotkało się z życzliwym przyjęciem i ogromnymi brawami.

Dzień drugi miał charakter krajoznawczy. Przejechaliśmy Trasą po Żuławach Elbląskich m.in. zobaczyliśmy najniższy punkt w Polsce (1,8 m p.p.m.) w Raczkach Elbląskich, byliśmy w Fiszewie, nad Jeziorem Gronowo Elbląskie.

 Centralnym punktem Zlotu była uroczysta Gala podczas której wręczono nagrody laureatom XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Główną nagrodę, Grand Prix w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył Kamil Nowak!!! To wielki sukces, ale przede wszystkim docenienie wysiłku włożonego w przygotowanie pracy i trudną tematykę. Gratulację należą się także Pani Katarzynie Stpiczyńskiej. Z dużą radością w godzinach wieczornych zobaczyliśmy miasto raz jeszcze i przekonaliśmy się o jego walorach.

Następnego dnia po śniadaniu musieliśmy już opuścić Elbląg i z wielką satysfakcją wrócić na Podkarpacie. Raz jeszcze gratulacje dla Kamila Nowaka i Pani Katarzyny Stpiczyńskiej.

                                                      Łukasz Gładysz

                                                                                                           

Ostatnio zmienianywtorek, 28 maj 2019 12:52

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.