Logo
Wydrukuj tę stronę

1 listopada. Kwesta na cmentarzu w Dynowie

fot. arch. ZSZ w Dynowie fot. arch. ZSZ w Dynowie

"Powinno się być jak chleb,

 który dla wszystkich leży na stole

z którego każdy może kęs dla siebie ukroić

i nakarmić się jeśli jest głodny."

 (św. Brat Albert)

       Podobnie jak w latach poprzednich, w dniu 1 listopada uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (ponad 25 osób), uczestniczyli we wspaniałej lekcji wychowawczej, kwestowali na cmentarzu w Dynowie na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Dynowie (koordynator Pani Elżbieta Kiszka). Za te działania szkoła już w latach poprzednich od zarządu towarzystwa otrzymała zaszczytną statuetkę „BLIŹNIEMU SWEMU ”za szczególne zasługi w niesieniu pomocy ludziom bezdomnym i ofiarowane im Serce. Datki zebrane podczas tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone jak co roku na potrzeby najuboższych.

      Także w dniu 1 listopada nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, panie Natalia Chyłek, Agnieszka Kędzierska, Agata Krupa, Honorata Mikoś, Alicja Libowicz i Magdalena Wolańska również na cmentarzu dynowskim wzięły udział w „XVII kweście na rzecz odnowy starego cmentarza”. Organizatorem zbiórki było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwo Przyjaciół Dynowa. Towarzystwo zebrane fundusze przeznaczy na odnowę – ratowanie kolejnych nagrobków na dynowskiej nekropolii.

Wszystkich ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dobre serce i przekazane środki finansowe, a kwestującym za poświęcony świąteczny czas. (materiał nadesłany)

Ostatnio zmienianypiątek, 01 listopad 2019 21:34

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.