Logo
Wydrukuj tę stronę

100 nowych potencjalnych dawców szpiku w ZSZ w Dynowie

fot. ze zbiorów ZSZ w Dynowie fot. ze zbiorów ZSZ w Dynowie

    Młodzież z Zespołu  Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wykazała się wielkim sercem, chętnie rejestrując się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych w ramach „Dnia Dawcy Szpiku” zorganizowanego w dniu 19.11.2021 r.  w szkolnej auli.

      Do rejestracji przystąpili także nauczyciele i absolwenci szkoły oraz rodzice uczniów. W rezultacie zarejestrowano aż 100 nowych potencjalnych dawców szpiku, zwiększając tym samym szanse osób chorych na nowotwory krwi na znalezienie swojego "bliźniaka genetycznego" oraz na drugie życie. Olbrzymią odpowiedzialnością i zaangażowaniem wykazali się również wolontariusze: Natalia Wandas, Klaudia Dudek, Klaudia Gładysz, Natalia Kowal, Kamila Sokolik, Wiktoria Kądziołka, Bartłomiej Kubrak, Michał Hałas i Miłosz Wolański, którzy przez cały dzień fantastycznie pomagali chętnym w procesie rejestracji.

               Rejestracja była poprzedzona spotkaniami i rozmowami indywidualnymi z uczniami na temat dawstwa szpiku oraz białaczki, które prowadziła Pani Kinga Oleksa-Skubisz, nauczyciel języka angielskiego, a jednocześnie koordynator akcji z ramienia Fundacji DKMS. Nie każdy chętny mógł być zarejestrowany. Czasami na przeszkodzie stawała zbyt mała waga ciała (minimalnie 50 kg), wiek (wymagany przedział wiekowy wynosił 18 - 55 lat) lub stan zdrowia.

Serdeczne podziękowania kieruję również do redakcji: Radia „Eska Rzeszów”, Polskiego Radia Rzeszówserwisu Nowiny24, redakcji portalu Brzozowiana.pl, Radia „VIA” i Radia „Fara” za pomoc w nagłośnieniu akcji.

Dziękuję bardzo wszystkim uczniom - niech Wasz altruizm, Wasze zaangażowanie, zrozumienie i chęć niesienia pomocy innym zostaną z Wami jak najdłużej. Dziękuję także całej społeczności szkolnej- nauczycielom, pracownikom, rodzicom i społeczności lokalnej za przyłączenie się do nierównej walki z nowotworami krwi. 

Kinga Oleksa-Skubisz

Ostatnio zmienianypiątek, 19 listopad 2021 23:02

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.