Logo
Wydrukuj tę stronę

Babcie i dziadkowie na spotkaniu z wnuczkami w Zespole Szkół w Jasionowie

Babcie i dziadkowie na spotkaniu z wnuczkami w Zespole Szkół w Jasionowie fot. M. Czapor

 

    14 luty br. był szczególnym dniem w Zespole Szkół w Jasionowie. Tego dnia w szkolne progi zawitali Kochani Dziadkowie. Ich święto zbiegło się szczęśliwie z dniem św. Walentego. 14 luty - to dzień zakochanych, a przecież wiemy dobrze, dziadkowie są bez reszty zakochani w swoich wnukach, zaś wnukowie taką samą miłością darzą swoich  dziadków.

   Zgromadzonych gości ciepłymi słowami powitała dyrektor Zespołu Szkół w Jasionowie Beata Pańko. Potem oddała głos najmłodszym uczniom tej szkoły.

Na początku wystąpiły  dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Przypomniały zwyczaj kolędowania, który łączy pokolenia. Zwyczaj chodzenia kolędników po domach przetrwał do dzisiaj w wielu regionach Polski. Od wigilii, a czasem dopiero od św. Szczepana do Trzech Króli, a bywało, że również w zapusty i we wtorek ostatkowy wędrowali po wsiach młodzi chłopcy, poprzebierani za różne zwierzaki, stworki, duchy i odwiedzali gospodarzy po to, by rozweselić ludzi i składać życzenia.  Dzieci pragnęły tym występem rozweselić swoich Dziadków.

Klasa I wierszem i piosenką wyraziła swoją miłość do dziadków. Chłopcy zaś  zaprosili do rock and rolla.

Dzieci z klasy II ostrzegały, że w dobie telewizji, komputerów i innych nowoczesnych rozrywek, umierają baśnie, na których nasi dziadkowie i babcie zostali wychowani. Te wspaniałe książeczki, które niejednokrotnie babcie i dziadkowie czytają wnukom do snu, przekazują nam wiele mądrości, które w dzisiejszych czasach nadal są bardzo aktualne.

Część artystyczna klasy III zawierała uczuciowe wiersze i krótką inscenizację o tym, że babcię należy cenić i szanować choćby za to, że ją mamy.

 Występy kolegów i koleżanek zakończył uczeń klasy III Gabryś Kruczek, który pięknie zagrał na organach dla babć i dziadków utwór Piotra Rubika pt. „Psalm dla Ciebie”

 Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Haczów p. Stanisław Jakiel,  który również tego dnia gościł w murach Zespołu Szkół w Jasionowie i złożył zebranym Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta, gorące życzenia.

  Tego szczególnego dnia, wszystkie Babcie i Dziadkowie mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne i zobaczyć w jakich warunkach uczą się ich wnuki.  Wielu z nich miało okazję porównać warunki swojej nauki w tej samej sali lekcyjnej.

  Teresa Czapor

Galeria

{gallery}1384{/gallery}

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.