Logo
Wydrukuj tę stronę

Przygotowania do obchodów Dnia Patrona Szkoły..

fot. arch. ZSz Trześniów fot. arch. ZSz Trześniów

     W Zespole w Szkół w Trześniowie odbyły się szkolne konkursy związane z obchodami  Dnia Patrona. 16 lutego przeprowadzono Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym wzięło udział 12 uczestników. W  kategorii szkoła podstawowa kl.1-3 pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica klasy II Urszula Kaczor piosenką "Rozszumiały się wierzby”, drugie miejsce zajęła Patrycja Krawiec z kl. II, a trzecie miejsce Patrycja Konieczna z kl. III. W II kategorii pierwsze miejsce wyśpiewali uczniowie klasy VI - Paulina Wojtuń piosenką "Dziewczyna z granatem" i Maciej Kołodziej piosenką "Szara piechota". Drugie miejsce zajęła Jolanta Ryba z kl. I gimnazjum, a trzecie miejsce Andżelika Ziemiańska z kl. III gimnazjum. 17 lutego odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie gen. Bronisławie Prugarze -Ketlingu, w którym wzięło udział 5 drużyn z klas: VI, I i II gimnazjum. Najlepsza drużyną byli chłopcy z klasy VI: Jan Majchrowicz, Jakub Dydak i Jakub Pelc. Otrzymają nagrody indywidualne i Puchar dla najlepszej drużyny. II i III miejsce wywalczyły drużyny z klasy II gimnazjum.

Rozstrzygnięto również Konkurs Plastyczny "Portret Patrona". Dwa pierwsze miejsca przypadły uczennicom klasy II gimnazjum: Weronice Prorok i Justynie Rymar, drugie miejsce zajęła Karolina Pelczarska uczennica klasy V, a trzecie miejsce Oliwia Przystasz z kl.V. Wyróżnienie otrzymała Monika Kulon z kl. III gimnazjum. Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymają  nagrody 19 lutego podczas obchodów Dnia Patrona.  Konkursy przygotowały Krystyna Wojtoń i Elżbieta Płonka. Zdjęcia wykonali Janusz Tys i Krystyna Wojtoń.

Krystyna Wojtoń

 Od redakcji: Logiczna konsekwencja, zanim uroczystości związane z patronem szkoły – przypomnijmy sobie o nim, kolejny raz.. Hmm, podziwiamy metodykę w działaniu. Widać, że Dni Patrona to nie tylko uroczystości dnia a poprzedzający cykl działań, imprez szkolnych…. A na uroczystościach Dnia Patrona szkoły także będziemy i napiszemy tu jak było… Jak można byłoby tam nie być.. No jak..

Ostatnio zmienianyczwartek, 19 luty 2015 15:34

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.