Logo
Wydrukuj tę stronę

Bartek Tasz z Haczowa - wicemistrzem I Krośnieńskiego Dyktanda

fot. arch. ZSz. Haczów fot. arch. ZSz. Haczów

Bartek Tasz uczeń klasy II b Gimnazjum w Haczowie został wicemistrzem I Krośnieńskiego Dyktanda zorganizowanego przez Zakład Polonistyki PWSZ, którego wielki finał odbył się 19 marca 2015r. w auli PWSZ w Krośnie. Poprzedziły go eliminacje szkolne, w których wzięło udział ok. 40 szkół i ponad 650 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Poziom prac był wysoki, do finału dostało się ponad 200 osób, w tym czworo uczniów z naszej szkoły: Barbara Ekiert kl.Ib, Aleksandra Ekiert kl Ia, Bartosz Tasz kl. IIb i Angelika Szafran kl. IIIa, a ostatecznie z najeżonym trudnościami tekstem zmagało się ok. 150 uczniów. Historia rozrzutnego hrabiego Z. z zamku Krzyżtopór, który na obiad podawał bulion z korzenia żeń-szenia posypany rzeżuchą na pewno nie należała do łatwych.

Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie krośnieńskim otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wśród uczniów gimnazjum mistrzem ortografii, a zarazem mistrzem interpunkcji, została Aleksandra Korus z Katolickiego Gimnazjum w Krośnie, a wicemistrzami Bartosz Tasz (Gimnazjum w Haczowie) i Karolina Kościółek (Gimnazjum nr 4 w Krośnie).

Bartkowi, dla którego zasady ortografii to przysłowiowa "bułka z masłem", serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu. Zajęcie II miejsca oraz zdobycie tytułu wicemistrza było niewątpliwie niezwykle trudną sprawą. (ZSz Haczów)

Ostatnio zmienianyniedziela, 05 kwiecień 2015 00:39

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.