Logo
Wydrukuj tę stronę

„W kręgu poezji Marii Konopnickiej" - konkurs recytatorski w Jasionowie

fot. Teresa. Czapor fot. Teresa. Czapor

9 kwietnia w Zespole Szkół w Jasionowie odbył się GMINNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO „W KRĘGU POEZJI MARII KONOPNICKIEJ ”zorganizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Teresę Czapor, p. Grażynę Balawajder i p. Elżbietę Knurek. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej wyłonieni podczas szkolnych etapów.

Uczestnicy Konkursu:

Szkoła Podstawowa w Jasionowie : Milena Smoleń i Oliwier Omachel.

Szkoła Podstawowa we Wzdowie : Aleksandra Bukład i Filip Sobczyński.

Szkoła Podstawowa w Haczowie: Weronika Wasylewicz i Filip Ryba.

Szkoła Podstawowa w Trześniowie: Amelia Zubik i Miłosz Ziemiański.

Szkoła Podstawowa w Malinówce: Emilia Kwolek i Kamil Siedlecki.

Milena Siwak i Szymon Bąk z klasy III przygotowali ilustracje w oparciu o wiersze z książki Marii Konopnickiej „Na jagody”.

 Jury w składzie: p. Dorota Filak- polonistka gimnazjum w Jasionowie, p. Grażyna Serafin -pracownica Publicznej Biblioteki w Jasionowie oraz p. Renata Konieczna- bibliotekarka w ZS w Jasionowie miały twardy orzech do zgryzienia. Mali artyści bardzo sumiennie przygotowali się do występu i wypadli wspaniale. Panie najchetniej nagrodziłyby wszystkich uczestników, ale jak to bywa w każdym konkursie, należało wyłonić najlepszych.

  W gronie trzech wyróżnionych osób znalazły się: Milena Smoleń, która recytowała wiersz „Pranie”, Weronika Wasylewicz z wierszem „Stefek Burczymucha” oraz Kamil Siedlecki, który również przedstawił „Stefka Burczymuchę”. Wszyscy wspaniali, młodzi artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami.

 Organizatorki konkursu złożyły podziękowania swoim koleżankom z edukacji wczesnoszkolnej za trud przygotowania swoich podopiecznych do popularyzowania twórczości naszej Wielkiej Polki - Marii Konopnickiej. Trzeba mieć nadzieję, że dzięki takim konkursom dzieci chętniej będą sięgać po książki i pielęgnować język ojczysty.

 fot i tekst - Teresa Czapor

Ostatnio zmienianypiątek, 10 kwiecień 2015 12:02

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.