Logo
Wydrukuj tę stronę

Franklin w bibliotekach we Wzdowie i w Trześniowie.

fot. Bożena Krępulec fot. Bożena Krępulec

21 i 25 maja w naszych filiach bibliotecznych gościł żółwik Franklin – bohater książek dla dzieci i telewizyjnych bajek. Postać sympatycznego, zielonego żółwia powstała w 1986 r. w Kanadzie. Stworzyły go autorka Paulette Bougeois i ilustratorka książek Brenda Clark.

W czwartek 21 maja Franklin odwiedził filię we Wzdowie. Dzieci z klasy I przyszły na spotkanie pod opieką pani wychowawczyni, zaznajomiły się z biblioteką ,zasadami poszanowania książki, podpisały własnoręcznie obietnice czytelnika. Wysłuchały treści książeczki „Franklin i książka z biblioteki” i rozmawiały o przygodach Franklina z zagubioną lekturą.  Podczas dyskusji wszedł oczekiwany gość. Dzieci z zapartym tchem patrzyły na pluszowego gościa. Każde dziecko uścisnęło łapkę żółwika , pozowało z nim do zdjęcia a później rysowało portret żółwika Franklina.

Na spotkanie z Franklinem 25 maja do biblioteki do Trześniowa przyszły dzieci z klasy I i II wraz z paniami wychowawczyniami. Było krótkie zapoznanie z biblioteką, zasadami poszanowania książki. Dzieci ciepło przywitały żółwika Franklina. Wysłuchały w skupieniu książeczki „ Franklin i książka z biblioteki”,  a ponieważ było to tuż przed Dniem Mamy Franklin podpowiedział  w innej książce pt. „Franklin mówi „kocham cię”  jaki prezent najbardziej ucieszy każdą mamę. Było wesoło . Miłe spotkanie dzieci z Franklinem zakończyło się zrobieniem wspólnych pamiątkowych zdjęć oraz obietnicą złożoną przez dzieci żółwikowi, że będą czytać dużo książek i odwiedzać często bibliotekę.

Spotkania miały  na celu podkreślenie ważnej roli czytania i biblioteki.

                                                                                              Tekst i zdjęcia: Krępulec Bożena, Głąb Anna

Ostatnio zmienianyczwartek, 04 czerwiec 2015 12:51

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.