Logo
Wydrukuj tę stronę

Policjanci ustalili włamywaczy do plebanii

fot. arch. KPP Brzozów fot. arch. KPP Brzozów

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w związku z serią włamań do plebani na terenie gminy Haczów. Podczas przeszukania w mieszkaniu, funkcjonariusze znaleźli marihuanę należącą do 18-letniego brata jednego z mężczyzn. 18-latek wspólnie ze swoim kolegą, rówieśnikiem odpowie również za bezprawną uprawę konopi. 

Cała sprawa wyszła na jaw w minionym tygodniu. Brzozowscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn mających związek z włamaniami do plebani z terenu gminy Haczów. Byli to dwaj mieszkańcy tej samej miejscowości w wieku 20 i 22 lat. Jak ustalili funkcjonariusze młodzi ludzie w okresie czterech miesięcy kilka razy włamali się do plebani skąd skradli pieniądze o łącznej wartości około 10 tys. złotych. W toku dalszych czynności podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z włamywaczy policjanci ujawnili narkotyki. Jak się okazało ich właścicielem był 18-letni brat jednego ze sprawców włamania do plebani. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że 18-latek posiadał własną uprawę, którą pielęgnował wspólnie ze swoim kolegą rówieśnikiem. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów suszu roślinnego przechowywanego w słoikach. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że jest to marihuana. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania jednego z 18-latków ujawniono i zabezpieczono nielegalnie posiadaną amunicję w ilości kilku sztuk różnego kalibru i rodzaju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem 20 i 22-latkowi oraz uprawy i posiadania narkotyków dwóm 18-latkom. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. (KPP Brzozów)

Ostatnio zmienianysobota, 07 listopad 2015 14:58

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.