Logo
Wydrukuj tę stronę

Oliwka Konieczna z Jasionowa laureatką II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka” w Bielawie

fot. MOKS Bielawa fot. MOKS Bielawa

     W miniony weekend, od 12 do 14 kwietnia w Bielawie, odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”. Na scenie kinoteatru, wystąpiło w tych dniach 145 młodych adeptów sztuki wokalnej ze wszystkich regionów Polski. Swoich reprezentantów na scenie Teatru Robotniczego miało 97 miast i małych miejscowości naszego kraju.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki. Dużego wsparcia imprezie udzielili: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego, Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad Festiwalem sprawował Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski.

12 i 13 kwietnia na scenie bielawskiego kinoteatru odbyły się przesłuchania uczestników, podczas których, już wtedy, nikt nie miał wątpliwości, że wybór najlepszych z najlepszych, będzie bardzo ciężki. W niedzielę, 14 kwietnia, nadszedł punkt kulminacyjny - uroczysta gala. W samo południe, młodzi wokaliści zmagali się na scenie w 6 kategoriach wiekowych, a ich muzyczne talenty oceniało profesjonale jury w składzie: przewodniczący - Marek Piekarczyk - lider legendarnego Zespołu TSA, Joanna Horodko - śpiewaczka operowa, Magdalena Ptaszyńska - trener wokalny i Shata QS - wokalistka. Uczestników oceniano w pięciu  kategoriach wiekowych. W kategorii 9-11 lat udział wzięła Oliwia Konieczna, uczennica Szkoły Podstawowej w Jasionowie. Oliwka przeszła zwycięsko przez eliminacje i znalazła się w gronie dziesięciu finalistów.

W finale zaśpiewała bardzo ładną acz trudną do wykonania piosenkę "Jestem kamieniem" z repertuaru Kayah. Wykonanie to jak również występy kwalifikacyjne dały Oliwce - pierwsze miejsce. Do występu przygotowana została przez Panią Marlenę Szpak. Oliwka na co dzień występuje w zespole „Soul” powadzonym przez Panią Monikę Brewczak z PWSZ w Sanoku.

To nie jest pierwszy sukces młodziutkiej artystki. Przed miesiącem pisaliśmy na portalu o jej sukcesie w  III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie, gdzie Oliwka była jedną z laureatek (vide: zakładka Haczów) 

(na podst. MOKS Bielawa i inf. wł.)

Fot. arch. MOKS Bielawa

Od Redakcji: Gratulujemy młodej artystce kolejnego sukcesu, będziemy śledzić jej rozwój wokalny.

Ostatnio zmienianypiątek, 19 kwiecień 2019 01:59

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.