I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921

W niedzielę 23 czerwca w Haczowie odbył się I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921. Był on częścią Rodzinnego Pikniku Promocji i Zdrowia "Biegaj i baw się!", w którym również obchodzono 20-lecie istnienia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Haczowie oraz tradycyjnych "Wianków nad Wisłokiem". Sam bieg połączono również z rywalizacją na trasie Nordic Walking oraz "Biegiem Zwycięzców" czyli podopiecznych WTZ. Na starcie stanęło w sumie ponad 120 uczestników, którzy pokonali 13,5 km trasę biegu lub 10 - km trasę nordic walking. Biegom towarzyszyły również atrakcje skierowane do lokalnej (i nie tylko) społeczności: stoisko żołnierskie, grupy rekonstrukcji historycznej oraz kącik dla dzieci. Zwycięzców biegów oraz rajdu nordic walking nagrodzili goście pikniku: Posłowie na Sejm RP - Piotr Uruski, Adam Śnieżek, ultramaratończyk Andrzej Szczęsny oraz - gospodarz - Stanisław Jakiel Wójt Gminy Haczów. W kategorii open biegów zwyciężyli: Wojciech Pelczar (GUKLA Bratkowice), Mateusz Błaż (KTC Krosno), Robert Majecki. W kategorii open nordic walking zwyciężyli: Robert Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze), Marek Sokołowski (LO Rymanów), Witold Zych. Ponadto nagrodzono również uczestników w różnych kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet. Wieczorem rozpoczęła się cześć koncertowa pikniku. W galerii fotorelacja z biegów oraz stoisk towarzyszących piknikowi, nagrodzeni w różnych kategoriach, w materiale wideo m.in. start wyścigów, finisz zwycięzców oraz dekoracje uczestników - a także migawki ze stoisk. eMWu.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 czerwiec 2019 15:04