Logo
Wydrukuj tę stronę

Charytatywny Maraton Zumby w Haczowie

fot. Brzozowiana fot. Brzozowiana

     31 sierpnia na boisku „Orlika” przy Szkole Podstawowej w Haczowie, miejscowa Grupa Zumby zorganizowała zumbowy maraton, charytatywną imprezę na rzecz wsparcia leczenia 6-letniego Jasia Ekierta z Haczowa. W organizacji tego przedsięwzięcia wspomagało ich stowarzyszenie „Inicjatywy” w Haczowie, szkolna drużyna harcerska, OSP i zaprzyjaźnieni instruktorzy zumby z okolicznych miast ale też z Kielc czy Biłgoraja.

W maratonie brało udział około 90 osób tańczących. Przybyły tu nie tylko młode dziewczyny ale także mamy ze swymi małymi pociechami, którymi w czasie maratonu zajmowały się Panie animatorki na sąsiednim boisku organizując tam gry i zabawy.

Dla smakoszy przygotowano chleb z domowym smalcem i ogórki kiszone, kiełbaski z grilla, była herbata, kawa i ciasto. Za wszystko były dobrowolne wpłaty do puszek kwestarskich bowiem organizatorzy zorganizowali zbiórkę publiczną i dostali na to zgodę MSWiA.

Jasio jest chory na rozszczep kręgosłupa i otwarta przepuklinę oponowo-rdzeniową. To miły i sympatyczny chłopiec. Jego tato był zaskoczony tak licznym udziałem młodych ludzi w tej charytatywnej imprezie i solidaryzowaniem się z rodziną chłopca.

Gratulujemy organizatorom pomysłu i sprawnego poprowadzenia imprezy. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 01 wrzesień 2019 10:55

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.