Logo
Wydrukuj tę stronę

"Cichy Memoriał" w Haczowie

fot. Urszula Graboń fot. Urszula Graboń

      Zwycięzca tegorocznego plebiscytu radiowej Czwórki "Nieprzeciętni", 35-letni Arkadiusz Andrejkow z Sanoka, odwiedził jesienią ubiegłego roku gminę Haczów gdzie powstało jego kilka naściennych dzieł – murali/deskali, które przywołują historie mieszkańców tej wsi sprzed wielu lat...

      Obrazy, malowane na wiekowych deskach ścian stodół lub innych budynków gospodarskich, przywołują minione lata. Jednym z nich jest praca  na stodole stojącej przy drodze z Haczowa w kierunku Bzianki. Jest częścią większego projektu: "Cichy Memoriał" - street artu polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Podczas realizacji swoich prac Arkadiusz Andrejkow korzysta ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały prace. Zdjęcie odtworzone na deskach haczowskiej stodoły, zostało wykonane w na przełomie lat 40-tych i 50-tych minionego wieku podczas wesela.

Poza dwoma zamieszczonymi w galerii artykułu deskalami - w tej miejscowości zobaczyć można także inne jego prace, czytelnik znajdzie je w portalowej zakładce  https://brzozowiana.pl/haczow/item/5126-haczowskie-murale.html  (Red.)

Fot: Brzozowiana/Urszula Graboń /UG Haczów

Od redakcji. Autor swe prace zaprezentował w specjalnie wydanym na 2020 rok kalendarzu. Nabyliśmy dwa z nich, krótko cieszyliśmy się nimi bowiem jeden „porwano nam” do  pewnej Krakowsko-Rzeszowskich firmy, gdzie zawisł w biurze promocji. Drugi powędrował na południe Francji do szefowej działu organizacji imprez w jednym z tamtejszych dużych muzeów.

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 październik 2020 00:00

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.