Logo
Wydrukuj tę stronę

IX Konkurs Pięknego Czytania w Haczowie

IX Konkurs Pięknego Czytania w Haczowie

    3 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbył się po raz dziewiąty Gminny Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną i miejscową szkołę podstawową. Każdą szkołę gminy reprezentowało dwoje uczniów.

Ze szkoły w Haczowie byli to: Kaja Szeruga z klasy II i Mikołaj Matusz z klasy III, w Jabłonicy Polskiej - Maja Dołęgowska z klasy II i Emilia Prajsnar z klasy III, z Jasionowa - Kamelia Opalińska z II klasy i Maria Wojtyczka z III klasy, z Malinówki - Justyna Owoc z II klasy i Emilia Wawrzkowicz z III klasy, z Trześniowa: Judyta Płonka klasa III i Filip Rygiel także z klasy III a ze Wzdowa - Natalia Zbyl i Liliana Knurek uczennice klasy III.

Uczestnicy konkursu mieli do przeczytania wiersze z książki pt. „Rady nie od parady”.

 Trzyosobowe jury w składzie: Pani Beata Pańko Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasionowie, Pani Grażyna Serafin Dyrektor Gminnej Biblioteki w Haczowie i Pani Zofia Błaż z tej biblioteki - zostało postawione przed trudnym zadaniem, bowiem poziom był wyrównany. Po burzliwych obradach podjęto decyzję.

I miejsce zdobyła Judyta Płonka,

II miejsce – Mikołaj Matusz,

III miejsce – Kamelia Opalińska.

Wyróżnienia otrzymały: Liliana Knurek i Maja Dołęgowska.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze, a zwycięzcy dodatkowe nagrody książkowe. Honorowy patronat nad Konkursem Pięknego Czytania objął w tym roku Wójt Gminy Haczów, który wraz z Dyrektorem Szkoły w Haczowie Grzegorzem Sobotą przysłuchiwał się zmaganiom uczestników. Organizatorom gratulujemy przeprowadzenia konkursu, a uczestnikom wspaniałej rywalizacji.

Pamiętajmy, że czytanie ubogaca i pobudza wyobraźnię dziecka.

Grażyna Serafin

Fot w galerii: Anna Wulf i Agata Szydło

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 marzec 2021 20:13

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.