Logo
Wydrukuj tę stronę

Sieć na kulturę - w GOKiW w Haczowie

logo projektu logo projektu

    Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie bierze udział w projekcie pod nazwą "Sieć na Kulturę" finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. W ramach tego projektu przedstawiciele GOKiW w Haczowie uczestniczyli w cyklu szkoleń pt. "Kompetencje medialne".

   Następnym krokiem będzie cykl szkoleń organizowany dla uczniów Szkół Podstawowych w wieku od 10-14 lat. Szkolenie obejmować będzie 31 godzin lekcyjnych zajęć właśnie z "Kompetencji medialnych". Podczas szkolenia dzieci poznają cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowiedzą się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Poznają zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A co najważniejsze, dowiedzą się w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze. Szkolenie w całości będzie prowadzone online poprzez aplikację Microsoft Teams. Weźmie w nim udział grupa maksymalnie 10 osób. Z ramienia Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie grupę szkoleniową prowadził będzie Krzysztof Błaż.

Dzięki udziałowi w projekcie „Sieć na kulturę” Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie wyposażony zostanie w sprzęt elektroniczny i komputerowy (3 laptopy i 3 tablety), który w przyszłości posłuży do organizowania różnych przedsięwzięć cyfrowych i zajęć edukacyjnych dla mieszkańców Gminy Haczów.

Krzysztof Błaż  

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 marzec 2021 16:47

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.