Logo
Wydrukuj tę stronę

Pijany dachował samochodem, który wcześniej ukradł

Pijany dachował samochodem, który wcześniej ukradł

W niedzielę brzozowscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Brzozowa. Funkcjonariusze ustalili, że młody człowiek włamał się do punktu skupu złomu, skąd ukradł volkswagena. Jadąc kradzionym samochodem w Starej Wsi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.

W minioną niedzielę, około godz. 17.30 brzozowscy policjanci udali się do Starej Wsi, gdzie według zgłoszenia miało miejsce zdarzenie drogowe. Funkcjonariusze zastali volkswagena golfa leżącego na dachu na terenie jednej z przydrożnych posesji. Kierujący samochodem oddalił się z miejsca zdarzenia, ale już chwilę później był w rękach Policji. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Brzozowa. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Młody człowiek był pijany. Urządzenie wskazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Pobrano mu krew do badania. Jego wynik da odpowiedź czy poza alkoholem 18-latek nie znajdował się dodatkowo pod działaniem środka odurzającego. Policjanci ustali, że mężczyzna posiada zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów do 2016 roku.

   W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że volkswagen biorący udział w zdarzeniu znalazł się w rękach młodego człowieka w wyniku popełnionego przez niego przestępstwa. Wcześniej 18-latek będąc pod wpływem alkoholu wszedł na teren punktu skupu złomu w Brzozowie, włamał się do pomieszczenia, w którym właściciel przechowywał klucze do pojazdów i odjechał volkswagenem. Mężczyzna skradł stamtąd również pieniądze w kwocie ponad 200 złotych.

   Ostatecznie 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a samochód funkcjonariusze zwrócili prawowitemu właścicielowi. Wczoraj młody człowiek usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5. (KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.