Logo
Wydrukuj tę stronę

WYROKI W SPRAWIE BRZOZOWSKICH KIBICÓW

WYROKI W SPRAWIE BRZOZOWSKICH KIBICÓW

   Dwaj brzozowscy kibice, którzy zakłócili porządek publiczny podczas meczu „Brzozovii” Brzozów i „Sanovii” Lesko ponieśli konsekwencję swoich czynów. W minioną środę brzozowski Sąd po rozpoznaniu sprawy w postępowaniu nakazowym za ich naganne zachowanie wydał wyroki.

23 czerwca br. na brzozowskim stadionie rozgrywany był mecz pomiędzy drużyną gospodarzy „Brzozovii” Brzozów i „Sanovią” Lesko. W trakcie meczu doszło do zamieszek. Ich agresywne zachowanie skutkowało zdecydowaną interwencją policjantów. (Wówczas blisko trzydziestu kibiców zostało ukaranych mandatami karnymi ).

   Policjanci w toku czynności ustalili, że przyjezdni kibice zniszczyli jedno przęsło ogrodzenia stadionu i dopuścili się zbiorowego naruszenia porządku. W stosunku do 29 mężczyzn za zakłócenie porządku publicznego policjanci nałożyli mandaty karne. Trzech, najbardziej agresywnych, zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Stanęli oni przed sądem w trybie przyśpieszonym. (Za popełnione przestępstwa 24-latek został ukarany karą 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 31-letniego mieszkańca Brzozowa sąd skazał na karę 10 miesięcy ograniczenia wolności - prace na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w miesiącu). Ponadto wobec dwóch brzozowskich kibiców zostały skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Krośnie. W minioną środę po rozpoznaniu sprawy w postępowaniu nakazowym zostały wydane wyroki. Mężczyznom za ich naganne zachowanie Sąd wymierzył karę. Za popełnione wykroczenie zakłócenia porządku publicznego, 28-letni mieszkaniec Brzozowa został ukarany karą grzywny w kwocie 500 zł. Natomiast wobec 31-latka Sąd zastosował karę 1 miesiąca ograniczenia wolności w formie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin. (KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.