Logo
Wydrukuj tę stronę

STRACIŁ 26 TYS. EURO...

STRACIŁ 26 TYS. EURO...

    Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, do którego doszło przy zakupie ciągnika siodłowego. 34-letni mieszkaniec Brzozowa zakupił pojazd za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Na konto sprzedającego przelał pieniądze w kwocie 26 tys. euro i do dnia dzisiejszego sprzedający nie dostarczył mu pojazdu. Policja apeluje o zachowanie czujności i rozwagi podczas internetowych zakupów. 

   Wczoraj brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie internetowym na szkodę 34-letniego mieszkańca Brzozowa. Mężczyzna podczas przeglądania stron internetowych zainteresował się ofertą sprzedaży ciągnika siodłowego. Wg niego, ogłoszenie było wiarygodne, podane w nim były dane sprzedającego oraz jego numer telefonu. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów transakcji zdecydowany na zakup pojazdu 34-latek wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto pieniądze w kwocie 26 tys. euro (110 tys. zł.) Po dokonanej wpłacie na konto, kupujący ponownie nawiązał telefoniczny kontakt ze sprzedającym, gdzie otrzymał ustne zapewnienie, że ciągnik zostanie mu dostarczony w najbliższym czasie. Jednak data dostawy była ciągle opóźniana. To wzbudziło wątpliwości u kupującego. Jednak ostatecznie, gdy 34-latek podczas przeglądania tej samej strony internetowej zauważył, że ciągnik siodłowy, który kilka dni wcześniej zakupił został wystawiony do ponownej sprzedaży to utwierdziło go w przekonaniu, że został oszukany.

   Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas dokonywania internetowych zakupów. Pamiętajmy! Kupujmy tylko u sprawdzonych i pewnych sprzedawców. Nie dokonujmy wysokich płatności dopóki nie dostaniemy zakupionego towaru. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję. (KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.