Logo
Wydrukuj tę stronę

RAZEM PRZECIWKO BIAŁACZCE

fot. arch. BGP fot. arch. BGP

    W miniony piątek odbyła się konferencja pod nazwą „Razem przeciwko białaczce”. Tego dnia można było również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie aktywnie włączyli się w prowadzone działania.

   W miniony piątek, o godz. 11 w Brzozowie odbyła się konferencja pod nazwą „Razem przeciwko białaczce”. Jej organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego. Patronat honorowy nad akcją objął Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

   Celem konferencji było przekazanie niezbędnej wiedzy na temat choroby jaką jest białaczka i sposobów jej leczenia. Tematyka obejmowała również to jak można zostać potencjalnym dawcą szpiku, a także miała zachęcić do działania.

   W konferencji uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Ryszard Kornaga oraz asp. szt. Kazimierz Barański, asystent Zespołu Ruchu Drogowego, który prezentuje zawód policjanta w spocie reklamowym akcji „Razem przeciwko białaczce”.

   Tego dnia można było również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Przy budynku Starostwa Powiatowego w Brzozowie stał specjalny bus, w którym można było oddać krew. Jednak możliwe było to dopiero po przejściu wstępnej selekcji polegającej na rozmowie z lekarzem, którzy podczas wywiadu zweryfikował to czy dana osobą może pozostać potencjalnym dawcą szpiku. Następnie z pobranych próbek krwi zostanie wyodrębniony genotyp, który w przyszłości może uratować komuś życie.

   W prowadzone działania aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Więcej na temat akcji „Razem Przeciwko Białaczce” przeczytasz na stronie Starostwa Powiatowego. (KPP Brzozów)

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.