Logo
Wydrukuj tę stronę

Co dalej ze Strażą Graniczną w Sanoku...

SG Sanok SG Sanok

  Dziś (28.03) osobiście kontaktowałam się z gen. bryg. SG Dominikiem Traczem, aby ostatecznie upewnić się co do przyszłości funkcjonowania jednostek Straży Granicznej na terenie Sanoka oraz Podkarpacia i oddalić idiotyzmy wygadywane przez posłów PiS, służące jedynie straszeniu mieszkańców Sanoka. Pan Generał jednoznacznie stwierdził, iż stan bazy na Podkarpaciu systematycznie jest modernizowany, doposażony i rozwijany. Jednostka w Sanoku zostanie utrzymana, nikt nie został zwolniony i nikt nie jest przewidywany do zwolnienia, a stan kadrowy placówki, odpowiada zapotrzebowaniu Powiatu Sanockiego.

Odnosząc się do kwestii przejścia granicznego w Krościenku, mimo trudnej sytuacji geopolitycznej, ruch graniczny jest utrzymywany. Odnotowywany jest również wzrost liczby funkcjonariuszy, pełniących tam służbę.

Jakiś czas temu niepokój naszego społeczeństwa budziła również przyszłość Placówki Straży Granicznej w Wetlinie. Zachodziły obawy o likwidację działającej na granicy polsko-słowackiej placówki, spowodowane wybudowaniem nowoczesnej jednostki w Ustrzykach Górnych. Ostatecznie podjęto decyzję o utrzymaniu, remoncie i modernizacji Placówki SG 
w Wetlinie. Pozwolę sobie dodać, że na ostatniej prostej są ustalenia dotyczące budowy przejścia z Ukrainą Malhowice – Niżankowice.

Rozumiem, że aktywność niektórych europosłów i posłów zaczyna się na parę tygodni przed wyborami. Szkoda, że niektórzy ulegają fałszywym informacjom, jednocześnie promując te idiotyzmy. Niestety podejrzewam, iż przed końcem kampanii do Parlamentu Europejskiego, jeszcze nie raz przyjdzie nam się z takimi sytuacjami zmierzyć.

Elżbieta Łukacijewska

Poseł do Parlamentu Europejskiego

(materiał przesłany)

Od Redakcji. I na materiale tym zamykamy informacje o Straży Granicznej.

 

 

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.