Logo
Wydrukuj tę stronę

Wsparcie remontu Małej Akademii Nauk w Wiosce Dziecięcej

Wsparcie remontu Małej Akademii Nauk w Wiosce Dziecięcej

            Od czerwca 2012 r. Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak tworzy kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot naturalnych i społecznych. Docelowo w Wiosce przewidujemy schronienie dla 48 podopiecznych w 6 jednorodzinnych domach dziecka. Do tej pory, dzięki wsparciu Darczyńców, wybudowaliśmy i wyposażylismy dwa jednorodzinne domy. Obecnie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych.

Kolejnym krokiem w projekcie budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej jest remont, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku o pow. 309,55 m2, który będzie pełnił rolę służebną.   Na ten cel potrzebujemy 482057,43zł.

Mała Akademia Nauk będzie to miejsce aktywnego wypoczynku i rozwoju.Planujemy ten budynek przeznaczyć na sale do zajęć artystycznych, sportowych, naukowych, przystosować na gabinety specjalistyczne, salę rehabilitacyjną i salę wykładową, w której w przyszłości będą odbywały się spotkania z wybitnymi osobowościami ze świata kultury, nauki, sportu oraz z ludźmi sukcesu. Tu mieszkańcy Wioski Dziecięcej oraz dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzieci niepełnosprawne – podopieczni Fundacji będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Zachęcamy do wsparcia prac remontowych przy budynku Małej Akademii Nauk na platformie http://siepomaga.pl/r/malaakademia lub bezpośrednio na konto Fundacji: Bank Pekao S.A. o/Brzozów 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456

                       Realizacja naszych działań jest możliwa dzięki pomocy Ofiarodawców. Za każdą, nawet najmniejszą pomoc, z całego serca dziekujemy!

Stały mecenat i opiekun Fundacji :Eleo – Budmax P.P.H.U

Przyjaciele Fundacji: Danuta Stenka i Artur Żmijewski

Honorowy Patronat budowy Wioski Dziecięcej: Marcin Gortat i Fundacja Mg13

Partner Strategiczny: ICN Polfa Rzeszów S.A.

Informacje uzupełniające:

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak działa od ponad 13 lat na terenie Podkarpacia, ale także w innych częściach kraju. Została założona w Brzozowie przez Bożenę i Andrzeja Bieńczak – właścicieli Firmy Eleo-Budmax, która jest stałym mecenasem i opiekunem Fundacji. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Pomaga w leczeniu i rehabilitacji dzieci chorych i niepełnosprawnych, a także dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin. Co roku przygotowuje akcję pod hasłem Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem, a ponadto angażuje się w organizacje aukcji dzieł sztuki. Od czerwca 2012 realizuje budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej dla sierot biologicznych i społecznych. (materiał nadesłany)

Ostatnio zmienianypiątek, 24 kwiecień 2015 15:15

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.