Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozów. XIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

28  kwietnia w Brzozowie odbyły się XIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W tegorocznej edycji wystartowało 11 drużyn w tym po dwie z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz jedna z Zespołu Szkół Budowlanych oraz  gimnazjaliści z Brzozowa, Starej Wsi, Trześniowa i Haczowa. Poza konkursem drużyna Gimnazjum nr 1 w Przysietnicy.

Zawodnikom przygotowano szereg sytuacji, w których musieli się wykazać wiedzą teoretyczną i praktyczną. Musieli bowiem znaleźć rozwiązania całego spektrum zdarzeń: pogryziony elektryk z przewodami pod napięciem wpada do wody – jest porażony prądem i ma zatrzymaną akcję serca; do pogryzionej osoby przybiega ktoś z rodziny i dostaje ataku padaczki; pogryzienie przez żmiję, obcięcie palców u ręki podczas przecinania drzewa; była też „bijatyka” kibiców, bójka (nóż w klatce piersiowej) oraz narkoman po przedawkowaniu.

Pozorantami różnych zdarzeń były uczennice Liceum Ekonomicznego a pozorowane wypadki przygotowano dość realnie wykorzystując profesjonalne środki np. sztuczną krew, pudry czy farby charakteryzacje oraz różne rekwizyty.

Zawody stały na wysokim poziomie. Gdyby zaszła potrzeba udzielenia pierwszej pomocy – tym zawodnikom można śmiało zaufać bowiem wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi. 

Wyniki:

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

1.Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie,

2.I Liceum Ogólnokształcące w Brzozowie,

3.Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie.

Kategoria szkół gimnazjalnych:

1.Zespół Szkół w Trześniowie,

2.Zespół Szkół w Starej Wsi,

3.Zespół Szkół Nr 2 w Przysietnicy

(informacja własna)

Ostatnio zmienianyśroda, 29 kwiecień 2015 17:48

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.