Logo
Wydrukuj tę stronę

Policja ostrzega i prosi o pomoc...

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

W czwartek (28 maja) brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padła starsza mieszkanka Brzozowa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po godz. 17 przyszły do niej dwie osoby, tęższy mężczyzna w wieku około 40 lat i szczupła kobieta w wieku około 35 lat. Zgłaszająca myślała, że ma do czynienia z pracownikami administracji, gdyż mężczyzna oświadczył, że ma nadpłatę za wodę i muszą sprawdzić ciśnienie wody w kranie. Zostali wpuszczeni do domu. Po "sprawdzeniu" wody, mężczyzna poprosił starszą kobietę, aby dała mu 200 złotych, a on wyda jej resztę. Pokrzywdzona nie podejrzewając niczego, przyniosła z drugiego pokoju wskazaną kwotę. Wówczas kobieta podsunęła właścicielce mieszkania do podpisania jakiś formularz, a mężczyzna wykorzystując tą sytuację, skradł z kasetki pozostałe pieniądze. Oszuści w pośpiechu opuścili mieszkanie. Gdy starsza kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa, w wyniku którego straciła ponad 20 tysięcy złotych, natychmiast poinformowała o tym Policję.

            Policja prosi o pomoc: W październiku ubiegłego roku co najmniej kilkanaście osób z terenu gminy Brzozów padło ofiarą oszustwa za sprawą przedstawiciela handlowego. Jak ustalili policjanci kobieta podająca się za pracownicę jednej z  firm tarnowskich oferowała do sprzedaży w „promocyjnej”  cenie 350 zł. robota kuchennego (z okazji jubileuszu Firmy). Do zakupionego sprzętu w postaci bonusu każdy kupujący otrzymywał żelazko oraz zapewnienie sprzedającej, że jeżeli w dacie jego urodzin wystąpią dwie takie same cyfry, to w terminie do 14 dni od daty dokonania zakupu otrzyma nagrodę w kwocie 1000 zł. Jak oświadczyła, tą promocją mogło być objętych pierwsze 50 osób dokonujących zakupu.

            Wszystkie osoby mogące mieć wiedzę na temat sprawców tych zdarzeń proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie ul. Witosa 9 tel. (13) 43 08 310 lub numer alarmowy 997. (KPP Brzozów)

Ostatnio zmienianyniedziela, 31 maj 2015 12:22

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.