Logo
Wydrukuj tę stronę

„Przyrodnicze impresje”. Wystawa rysunku Agaty Bałuszyńskiej w Bibliotece Pedagogicznej w Brzozowie

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

Jeszcze do  końca listopada można oglądać wystawę prac Agaty Bałuszyńskiej pt. „Przyrodnicze impresje” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie, Filia w Brzozowie.

Agata Bałuszyńska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym i byłym nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przysietnicy. Od dzieciństwa otoczona była twórczością, jej ojciec (Wojciech Salwierz, dop. jw.) malował a mama uwielbiała prace ręczne. Fascynacje przyrodnicze zaszczepił jej ojciec, z którym pracowała w Zarządzie Wojewódzkim Ligi Ochrony Przyrody, który za czasów województwa krośnieńskiego, miał siedzibę w Brzozowie.

Jest to druga wystawa twórczości Agaty Bałuszyńskiej w brzozowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. W 2010 roku w bibliotece prezentowane były zgeometryzowane, abstrakcyjne kompozycje będące owocem jej niezwykłej wyobraźni

Rysunki prezentowane na wystawie „Przyrodnicze impresje” to wybór z kilkuset prac. Powstawały pod wpływem nastroju chwili. Precyzja kreski, bogactwo elementów i przemyślana kompozycja łączą się tu z subiektywnym, wrażeniowym odbiorem flory i fauny naszych łąk i pól.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy w lokalu biblioteki przy ul. Parkowej 13.

Elżbieta Szul

Fot w galerii: brzozowiana i E. Szul

Ostatnio zmienianyśroda, 11 listopad 2015 15:34

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.