Logo
Wydrukuj tę stronę

"Mansarda" na jasełkach szkolnych w Bziance

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

W sobotnie popołudnie 23 stycznia br. w malowniczym dworku w Bziance odbyło się nastrojowe spotkanie jasełkowo - kolędowe dla mieszkańców miejscowości i okolic, którego organizatorami byli: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej.

Na początku uczniowie, zarówno ci najmłodsi, jak i ci nieco starsi, zaprezentowali w ciekawy i niekonwencjonalny sposób inscenizację jasełkową, a licznie zebrani rodzice i dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swe pociechy, dostrzegając w nich prawdziwie aktorskie zdolności. To barwne przedstawienie łagodnie wprowadziło wszystkich w nastrój bożonarodzeniowy, który kontynuowany był z kolei przez gościa specjalnego wieczoru, czyli przez Dziewczęcy Zespół Wokalny „Mansarda” z Niebocka, kierowany przez panią Jadwigę Rajtar Żaczek. Zespół przyjechał do Bzianki w dwudziestoosobowym składzie i zaprezentował zgromadzonej widowni półgodzinny koncert kolęd, pastorałek oraz radosnych bożonarodzeniowych pieśni do akompaniamentu gitarowego. Publiczność zasłuchała się w wymowne treści płynące z utworów i każde wykonanie nagradzała gromkimi brawami. Koncert udał się znakomicie, co cieszyło zarówno zespół, jak i organizatorów. Po koncercie, dyrektor szkoły Edyta Jakieła wręczyła zespołowi podziękowanie oraz figurkę pięknego anioła stróża.  Podziękowanie otrzymał również gość honorowy spotkania - Kazimierz Barański z Brzozowa, który wspiera placówkę w Bziance wykonując tam między innymi malowidła ścienne przedstawiające sceny z bajek i baśni.

   Miłym akcentem, kończącym ten radosny wieczór, było rozdanie wszystkim zebranym gościom malutkich gipsowych aniołków. Szkoła w Bziance, choć tak niewielka, okazała się wspaniałym organizatorem imprezy na wysokim poziomie kulturalnym, integrując i angażując nie tylko społeczność szkolną, ale także mieszkańców tejże miejscowości. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 24 styczeń 2016 13:15

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.