Logo
Wydrukuj tę stronę

Krew dla Andrzeja

fot. O. Bujacz fot. O. Bujacz

 

     

    Mieszkaniec Krosna Andrzej Leniek kilkanaście dni temu dowiedział się, że ma ostrą białaczkę. Musiał poddać się leczeniu szpitalnemu, gdzie obok chemioterapii niezbędne jest podawanie krwi. Problem polega na tym, ze posiada on bardzo rzadko spotykaną grupę 0 Rh-. Wobec powyższego zwrócił się o pomoc do różnych osób i instytucji. Napisał na swoim blogu prośbę a   www.Krosno.24.pl wystosowało apel do ludzi dobrej woli. Zareagowało już wiele osób, także strażacy z brzozowskiej Państwowej Straży Pożarnej, posiadający właśnie tę grupę. Pięciu strażaków: Grzegorz Zawada, Oktawian Bujacz, Łukasz Struś, Marcin Siwy i Michał Długosz oddało krew w Punkcie Krwiodawstwa w Krośnie.

 

 

”Moja krew – Twoje życie”, to tak nie dużo, a tak wiele znaczy…

 

   Jeśli ktoś posiada grupę 0 Rh- a zechce wspomóc Andrzeja, którego choć nie znamy ale bliski jest portalowi jako grafik komputerowy – prosimy o oddanie krwi. Więcej przeczytacie na blogu „Razem wygramy” http://razemwygramy.wordpress.com/about/

 

   Kiedy zapytaliśmy go o możliwość wykorzystania jego zdjęcia, odpisał nam, cytujemy - bowiem ważne co pisze: „Proszę wykorzystywać wszystko co trzeba - mam tylko prośbę proszę podkreślić informację, iż w banku krwi potrzebne są wszystkie grupy krwi nie tylko moja. Tak żeby ludzie nie oddawali tylko krwi grupy 0 Rh - lecz również wszystkie inne. Namówmy ludzi, aby stali się Honorowymi Dawcami, a nie tylko jednorazowymi - prosiłbym również o wspomnieniu o profilaktyce - morfologia raz na pół roku, dla kobiet cytologia i mammografia (w zależności od wieku), dla palaczy - zdjęcie płuc, etc.”

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.