Logo
Wydrukuj tę stronę

Haczów. Potrącenie pieszej

fot. arch. OSP Haczów fot. arch. OSP Haczów

2 stycznia, około godziny 8:15 dźwięk syreny wezwał naszych strażaków do remizy. Mimo kiepskich warunków na drodze, strażacy dotarli do koszar i byli gotowi spieszyć z pomocą. Jak się okazało zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych, przed naszą strażnicą. Doszło tam do potrącenia kobiety, która prawdopodobnie usiłowała przekroczyć przejście. Strażacy wraz ze sprzętem, szybko pospieszyli z pomocą do poszkodowanej. Na całe szczęście kobieta była przytomna (z wstępnej diagnozy doszło do uszkodzenia obojczyka oraz obić).

Z uwagi na panujące trudne warunki atmosferyczne, opóźniał się również przyjazd karetki pogotowia. W tym czasie ochotnicy udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przyjeździe ZRM "przekazali" osobę poszkodowaną ratownikom medycznym. Na miejsce dotarła również policja, która będzie próbowała wyjaśnić jak doszło do zdarzenia.

Na czas akcji, nasi druhowie wprowadzili na drodze ruch wahadłowy. Działania zakończyliśmy po godzinie 9. Warto wspomnieć, że na na drogach panują bardzo trudne warunki atmosferyczne, przez co od rana dochodzi do wielu zdarzeń w naszym powiecie oraz w powiecie krośnieńskim.

(relacja i fot. OSP KSRG Haczów)

Ostatnio zmienianyśroda, 02 styczeń 2019 17:14

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.