Logo
Wydrukuj tę stronę

Moje życie to muzyka…

ze zbiorów rodzinnych Oliwi Mielcarek ze zbiorów rodzinnych Oliwi Mielcarek

      Mając 15 lat trzeba myśleć powoli co można robić w życiu. Oliwia Mielcarek, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej w Starej Wsi wie co będzie robić już dawno, bo wszystko co robi oparte jest na muzyce, a poza tym kocha ludzi i ich poznawanie.

      Zaczynając śpiewać nie marzyła, że zajdzie tak daleko, że każdy będzie ją znał w Małej Ojczyźnie jaką jest Brzozów. Chociaż chodzi do szkoły w Starej Wsi gdzie pracuje jej mama zawsze ciągnie do miejsc gdzie może się rozwijać i spełniać. Pierwszym takim miejscem zresztą wg. tradycji rodzinnej tak jak jej starsza siostra  Ola był Brzozowski Dom Kultury, w którym uczyła się śpiewać , zachowania na scenie i grania na pianinie. Potem było Studio Piosenki SWING w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Studio jest do dzisiaj, chociaż szukając nowych wrażeń muzycznych nauczyła się grać na gitarze i ukulele. To jednak za mało ponieważ szukając wrażeń muzycznych zaczęła pisać teksty i układać do nich muzykę. Duże znaczenie ma dla niej również śpiewanie w Scholii w Parafii Przemienienia Pańskiego w Brzozowie i Ruch Światło – Życie, które kształtuje jej osobowość, pracowitość i chęć poznawania i bycia z ludźmi.

Twierdzi, że bez muzyki nie ma życia. Mając doświadczenie sceniczne i znając swoje gusty muzyczne chętnie bierze udział w różnych Imprezach Kulturalnych i Konkursach organizowanych w gminie i województwie.

Po pierwszych próbach pisania samodzielnie  tekstów i aranżacji do nich, okazało się że w Konkursie  literackim o Janie Pawle II zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie w otrzymała I nagrodę ufundowaną przez pana Starostę Brzozowskiego, tydzień wcześniej okazało się że jako jedyna z naszej gminy została laureatem XIII Konkursu Wojewódzkiego Piosenki Angielskiej w Krośnie W RCKP i wzięła udział w koncercie finałowym otrzymując III nagrodę w swojej kategorii. Dzień wcześniej wzięła udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez szkołę Yamaha i Szkołę Podstawową nr 27 i wyśpiewała sobie II nagrodę w kategorii wokalistów, zaś I miejsce jako członek zespołu wokalnego, w którym śpiewała i grała na pianinie z dwoma koleżankami i kolegą uzdolnionymi muzycznie ze swojej szkoły.

Ważnym konkursem na który czeka cały rok jest konkurs organizowany w Brzozowskim Domu Kultury – Nie takie stare jak świat. Przeszła eliminacje i zakwalifikowała się do finału. Oliwia w młodszej kategorii w tamtym roku wyśpiewała sobie I miejsce zaś w tym roku II miejsce.

Jest otwarta do ludzi i mając duszę młodego artysty lubi łapać chwile poprzez fotografię. Teraz marzy o nauce w liceum ogólnokształcącym i dalszym rozwoju. Śledząc jej kroki muzyczne życzymy jej dalszych sukcesów i radości z osiąganych wyników i niesłabnącego zapału do pracy. Mamy nadzieję że będziemy mieć możliwość obserwacji jej dalszych sukcesów na scenie. (mat.nad)

Ostatnio zmienianywtorek, 04 czerwiec 2019 15:45

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.