Logo
Wydrukuj tę stronę

Podium dla młodych wykonawców z Brzozowskiego na IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej…

fot. IPN Rzeszów fot. IPN Rzeszów

       Podczas  tegorocznej, czwartej już, edycji  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, który odbył się w dniach 16-18 listopada w Krakowie, bardzo ładnie zaprezentowali się młodzi wokaliści z naszego terenu.

      Podczas eliminacji regionalnych w Rzeszowie które odbyły się 15 listopada w kategorii 10-13 lat zwyciężyła Ola Kędra ze Szkoły Podstawowej w Humniskach, na konkursie reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie.

W grupie 14-18 latków drugi miejsce wyśpiewał Dawid Jajko z Zespołu Szkół w Orzechówce a trzecie miejsce zajęła Julia Kałmucka z I LO w Brzozowie.  Dawid zdobył także Małe Grand Prix.  

W krakowskim finale niewiele się mieniło, Ola utrzymała swoje pierwsze miejsce z Rzeszowa, Dawid ponownie zajął II miejsce a Julia otrzymała wyróżnienie.

Dawid znalazł się w gronie 5 osób, które otrzymały Małe Grand Prix i zaproszenie na koncert galowy, który odbędzie się 23 lutego przyszłego roku w krakowskiej Filharmonii. Gratulujemy kolejnych sukcesów wokalnych (inf.wł)

Fot w galerii: IPN Rzeszów. Więcej informacji o festiwalu:

https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/76885,IV-Ogolnopolski-Festiwal-Piosenki-Niezlomnej-i-Niepodleglej-im-Henryka-Rasiewicz.html

https://piosenkaniezlomna.pl/edycja-2019

 

 

Ostatnio zmienianysobota, 23 listopad 2019 13:35

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.