Logo
Wydrukuj tę stronę

„Mikołajkowa niezapominajka” na onkologii szpitala w Brzozowie

fot. Brzozowiana fot. Brzozowiana

       17 grudnia do pacjentów Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie zawitał święty Mikołaj z gronem swych pomocników. Była to kolejna akcja sanockiego „Sanitas”, Stowarzyszenia na Rzecz walki z Chorobami Nowotworowymi. Mikołajkowo było na Oddziale Dziennym Chemioterapii i Hematologii Onkologicznej, na Oddziale Radiologii oraz Oddziale Medycyny Paliatywnej. Pacjenci tych oddziałów otrzymali paczki mikołajkowe z zestawami kosmetyków. Było to możliwe dzięki wsparciu akcji rzez 16 firm kosmetycznych w kraju. Mikołajkowej ekipie po oddziałach towarzyszyła Pani dr Jolanta Sawicka.

Mikołajkowa niezapominajka to jedna z form działalności „Sanitasu”, ponownie wolontariuszki tego stowarzyszenia jak co roku spotkają się tym razem z pacjentkami onkologii na przełomie lutego i marca w ramach akcji „Piękna w chorobie”.

Obecnie „Sanitas” wraz ze stowarzyszeniami brzozowskimi realizuje akcję „Ocal włos – daj jej siłę do walki z rakiem”, mającą na celu zebranie środków na zakup dla brzozowskiego Ośrodka Onkologicznego dwu kompletów czepków ochronnych zapobiegających wypadaniu włosów podczas chemioterapii. Więcej o tej akcji na portalowej zakładce „Ocal włos”.

Inicjatorką powstania tego stowarzyszenie, jej prezesem i dobrą duszą wszelkich działań jest Anna Nowakowska.  (inf. wł.)

Ostatnio zmienianywtorek, 17 grudzień 2019 18:16

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.