Logo
Wydrukuj tę stronę

Niedzielne burze w Brzozowskim

Niedzielne burze w Brzozowskim

       7 czerwca w godzinach popołudniowych nad południowo-wschodnią Polską przeszły gwałtowne burze. W regionie brzozowskim rozpoczęły się po godzinie 15.00 i potrwały z przerwami do około 17.30. Po godzinie ulewnego deszczu, miejscami z gradem było już uszkodzonych około 50 budynków, podtopienia, wyłamane drzewa i zalane miejscami drogi. Akcja usuwania szkód prowadzona jest przez kilkanaście jednostek OSP oraz PSP w Brzozowie i potrwa zapewne jeszcze kilka godzin. Silne burze w naszym regionie możliwe są także w godzinach nocnych.  (inf. wł.)

Fot. w galerii 1-3 brzozowiana; 4 OSP Izdebki; 5-9 OSP Humniska: 9a, 9b, 9c OSP Grabownica

UZUPEŁNIENIE

Najwięcej zdarzeń, w których interweniowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych odnotowano w miejscowości Golcowa w gminie Domaradz. Były tam prowadzone działania ratownicze do późnych godzin nocnych w zabezpieczaniu plandekami  uszkodzonych pokryć dachowych przy 25 budynkach mieszkalnych i 15 gospodarczych. Łącznie na terenie gminy Domaradz odnotowano 43 akcje ratownicze. W gminie Dydnia udzielano pomocy przy 14 zdarzeniach w większości związanych ze skutkami silnej ulewy (udrażnianie przepustów drogowych, usuwanie powalonych drzew lub konarów z dróg). W gminie Brzozów to 7 interwencji  związanych z zabezpieczaniem uszkodzonych dachów i usuwaniem powalonych drzew. W gminie Nozdrzec to 6 działań ratowniczych głównie przy uszkodzonych pokryciach dachowych.

Razem w powiecie brzozowskim w dniu 7 czerwca w godzinach popołudniowych i wieczornych odnotowano 72 zdarzenia ratownicze z udziałem kilkudziesięciu ratowników z JRG w Brzozowie i kilkunastu jednostek OSP z terenu powiatu. Tylko do końca dnia 7 czerwca działania prowadzono przy 51 uszkodzonych pokryciach dachowych, które zabezpieczano doraźnie plandekami dostarczonymi przez urzędy gmin i Starostwo Powiatowe w Brzozowie – dowiadujemy się od mł. bryg. Bogdana Biedki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Admin.

   

Ostatnio zmienianywtorek, 09 czerwiec 2020 06:33

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.