Logo
Wydrukuj tę stronę

MIKOŁAJ DLA DZIECI Z FUNDACJI "PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI"

z arch ZSzZ Dynów z arch ZSzZ Dynów

 

             Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie pod opieką p. Honoraty Mikoś włączył się w akcję na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie i pracownicy szkoły zebrali: bajki, zabawki, odżywki, soczki, maskotki, pościel itp. zgodnie z wykazem przygotowanym na stronie fundacji. Nazbierało się tego mnóstwo, ale dzięki temu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a przede wszystkim tak bardzo upragnionego przez dzieci dnia 6 grudnia – Mikołaja, fundacja będzie mogła przygotować paczki dla swoich podopiecznych oraz ich rodzeństwa aby ten dzień był dla nich naprawdę wyjątkowy.

   Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci sprawuje, na terenie woj. podkarpackiego, specjalistyczną opiekę domową nad dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Opieka sprawowana jest w ich domach rodzinnych, gdzie często jest również rodzeństwo zdrowe. Fundacja niesie pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Na oddziale znajdują się pacjenci, nie tylko ż rodzeństwo zdrowe. Fundacja niesie pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Na oddziale znajdują się pacjenci, nie tylko z Podkarpacia, ale także z innych województw. Są to często dzieci bez stałej opieki rodziców.  Pod opieką hospicjum domowego znajduje się aktualnie 52 podopiecznych. Na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego jest obecnie 14 pacjentów.

Wszystkim którzy przekazali prezenty serdecznie dziękujemy i sądzimy, że choć trochę obdarzymy radością podopiecznych Fundacji.

Halina Cygan - dyrektor szkoły

  

 

 

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.