Logo
Wydrukuj tę stronę

„Pilarką i siekierą…” Zawody drwali

„Pilarką i siekierą…” Zawody drwali

W piątek 27 sierpnia. przy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbyły się „XV Regionalne Zawody Drwali – warsztaty z bezpieczeństwa i wydajnych metod pracy przy pozyskaniu drewna oraz prezentacja różnych technik ścinki”. Dwudziestu trzech zawodników rywalizowało ze sobą w 5. konkurencjach na podstawie obowiązujących przepisów i instrukcji BHP w leśnictwie.

Zawody zostały zorganizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie i Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie. Cykliczne wydarzenie ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w niebezpiecznym fachu pilarza.

Na podstawie sumy zdobytych punktów podczas wszystkich konkurencji, na najwyższym stopniu podium stanął Jan Łuc- mieszkaniec Wary, który w zawodach reprezentował Nadleśnictwo Brzozów. Gratulujemy posiadanych umiejętności oraz praktycznego zastosowania przepisów i instrukcji BHP, pozwalających zajmować czołowe miejsca również podczas wcześniejszych edycji Regionalnych Zawodów Drwali. (na podst. inf. Kingi Mazur z ODLP Krosno)

Fot.  Dariusz Tabisz

Ostatnio zmienianyczwartek, 02 wrzesień 2021 22:58

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.