Logo
Wydrukuj tę stronę

Domokrążcy znów krążą

84-letni mieszkaniec Jabłonki padł ofiarą przestępstwa w wyniku, którego stracił pieniądze w kwocie blisko 30 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność i wzmożoną czujność w kontaktach z nieznajomymi.

   W minioną sobotę około godz. 13 brzozowscy policjanci interweniowali w Jabłonce, w związku ze zgłoszeniem kradzieży pieniędzy. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, 84-letniemu mężczyźnie nieznany sprawca skradł pieniądze w kwocie blisko 30 tysięcy złotych. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynika, że prawdopodobnie przestępstwa mogły dokonać dwie kobiety, które kilka dni wcześniej były w domu pokrzywdzonego i usiłowały sprzedać mu dywan. Z relacji zgłaszającego mężczyzny wynikało, że osoby te były natarczywe. Policjanci ustalili także, że kobiety odjechały samochodem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Dydni.

   Policja zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia jego okoliczności i ustalenia sprawców tego przestępstwa. Kontaktować można się osobiście: Posterunek Policji w Dydni lub telefonicznie dzwoniąc - 13-4308-372 lub numer alarmowy 997.

Apelujemy do mieszkańców!

   Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych osób. Ostrzegamy przed domokrążcami zajmującymi się handlem. Może bowiem okazać się, że to zwykli oszuści, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, dokonują kradzieży. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy Policję. Jeśli sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne.(KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.