Logo
Wydrukuj tę stronę

Chciał przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej

fot. arch BiOSG fot. arch BiOSG

   13 kwietnia, w trakcie kontroli pojazdów zatrzymano obywatela Ukrainy (38 l.), który próbował wręczyć korzyść majątkową w kwocie 2 tys. zł funkcjonariuszowi Straży Granicznej za odstąpienie od czynności służbowych.

   Podróżujący samochodem osobowym MYkhaylo P. został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Brzozów. Służbę w tym miejscu wspólnie pełnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Wojtkowej i Służby Celnej. W trakcie kontroli samochodu okazało się, że ob. Ukrainy posiada w bagażniku ponad 16 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Na stwierdzenie funkcjonariusza Straży Granicznej, że zostanie wszczęta procedura karno-skarbowa - stwierdził, że " daje dwa tysiące złotych aby go puścić".

   Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze - 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. W związku z transportowaniem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wszczęto również postępowanie karno-skarbowe. Równocześnie, otrzymał decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju.

   Zarówno wręczanie jak i sama obietnica wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje w rozmowie z nami - major Elżbieta Pikor rzecznik prasowy Straży Granicznej

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.