Logo
Wydrukuj tę stronę

Finały Mistrzostw Polski 2013 w szachach zakończone

   W dniach od 17 do 24 marca br. w Szczyrku juniorzy do lat 16 i 18 walczyli o tytuł Mistrza Polski. Wśród 171 zawodników wystąpił zawodnik UKS SP 1 w Brzozowie Jakub Gładysz. Jakub walczył w bardzo silnej grupie do lat 16 i po rozegraniu 9 rund uplasował się na miejscu 34.

   Po raz drugi w tym roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych w roczniku 12, 14 lat. Organizatorem Olimpiady był Dolny Śląsk i zawodnicy zaproszeni zostali do Wałbrzycha. Rozgrywki szachowe odbyły się na zamku Książ. Wśród ponad 180 zawodników znalazły się dwie zawodniczki z UKS SP 1 w Brzozowie Aleksandra Kozubal oraz Zuzanna Jurkiewicz, które walczyły w roczniku do lat 14. Bardzo dobry wynik osiągnęła Ola zajmując 9 miejsce, troszkę słabszy wynik osiągnęła Zuzia zajmując ostatecznie miejsce 35, ale był to mocno obsadzony turniej ze średnim rankingiem zawodniczek 1498 ELO.

   Bardzo dobry wynik osiągną zawodnik LKS Parnas Stara Wieś Miłosz Szpar, który w roczniku do lat 12 uplasował się na miejscu 7.

 Wojciech Kozubal

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.